Prudnik24

Juniorzy z medalami Mistrzostw Polski

30 lipca
11:01 2013

Łucznicy Obuwnika Prudnik, po sukcesie na Halowych Mistrzostwach Polski, kolejny raz przywieźli worek medali z imprezy rangi mistrzowskiej.

Po strzeleniach kwalifikacyjnych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 26-28 lipca w Bydgoszczy, trzecie miejsce zajmował prudniczanin – Kasper Helbin, z wynikiem 1248 punktów. Ustępował jedynie Mateuszowi Buckiemu ze Stelli Kielce – 1277 pkt. i Pawłowi Marcowi z klubu UKS Talent Wrocław – 1273 punkty. Pozostali reprezentacji Obuwnika zajmowali 17ste (Maciej Siekierski – 1175 pkt.) i 19 (Damian Idzi – 1164 pkt.) miejsce.

Rundy eliminacyjne i finałowe przebiegały już pod dyktando prudnickich łuczników. Damian Idzi, po wyeliminowaniu Michała Migockiego 6:4 i Pawła Paczuskiego 6:4, trafił na swojego klubowego kolegę Kaspra Helbina, z którym przegrał 4:6 i ostatecznie zajął 11 miejsce. Helbin w dalszej części zawodów wygrał jeszcze z Dawidem Malickim (UKS Talent Wrocław) 6:2, a w walce o finał uległ późniejszemu Mistrzowi Polski – Bartłomiejowi Greniowi (LKS Łucznik Żywiec). Tym samym zakończył zawody indywidualne z dwoma brązowymi medalami (drugi zdobył na odległości 70 metrów).

Wicemistrzem Polski Juniorów został natomiast Maciej Siekierski. Po słabym występie w kwalifikacjach, awansował on o 15 pozycji, pokonując kolejno zawodników BKS Bydgoszcz Arkadiusza Zakrzewskiego i Mateusza Skotarskiego, lidera kwalifikacji Mateusza Buckiego (KS Stella Kielce), Adama Dukaczewskiego (SŁ Marymont Warszawa) i Rafała Wójcika (ULKS Włoszczowice). W finale musiał ustąpił Bartłomiejowi Greniowi z Żywca, co ostatecznie dało Siekierskiemu srebrny medal.

To jednak nie koniec popisów prudnickich łuczników. Drużyna w składzie: Kasper Helbin, Maciej Siekierski i Damian Idzi, zdobyła tytuł Wicemistrzów Polski Juniorów 2013! W seriach finałowych podopieczni Kazimierza Kocika pokonali juniorów z MGKS Czarna Strzała Bytom 200:191, Mazowsze Teresin 207:176. Mistrzami Polski zostali łucznicy UKS Talent Wrocław

W klasyfikacji klubowej Obuwnik Prudnik zajął 4 miejsce, o pół punktu przegrywając z Marymontem Warszawa. Najlepszym klubem zawodów był UKS Talent Wrocław.

Gratulujemy!

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook