Prudnik24

PTTK otworzyło nowy szlak!

PTTK otworzyło nowy szlak!
29 sierpnia
10:30 2013

Nowy trakt został wytyczony w sobotę, 24 sierpnia. Znacznie skróci on trasę z Wieszczyny na Kopę Biskupią.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, szlak mający długość około pięciu kilometrów, został oznakowany  kolorem niebieskim. Swój początek ma tuż przy budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Wieszczynie, skąd prowadzi amatorów górskich wędrówek do Przełęczy pod Zamkową Górą. Przypomnijmy, że stamtąd, czerwonym szlakiem, można dostać się bezpośrednio na szczyt Kopy Biskupiej.

Pomysłodawcami utworzenia takiej drogi są Józef Michalczewski – prezes PTTK w Prudniku i dziennikarz Andrzej Dereń.

– Jest to nasz wspólny pomysł – mówi Józef Michalczewski. – Po uruchomieniu schroniska w Wieszczynie chcieliśmy, aby ta trasa była swego rodzaju łącznikiem między schroniskiem, a Kopą Biskupią. Dzięki takiemu rozwiązaniu turyści nie będą musieli wędrować aż pod Moszczankę i dalej do Pokrzywnej, aby wejść na szczyt Kopy. Teraz więc czas przejścia będzie krótszy o półtorej godziny.

Dodajmy, że dla turystów schodzących z Kopy zostaną zainstalowane specjalne tabliczki, informujące jak trafić do schroniska w Wieszczynie. Czas dojścia – 2,5 godziny.

Wytyczenie nowej trasy, która z pewnością będzie stanowiła nie lada gratkę dla wędrowców z pogranicza polsko-czeskiego nastąpiło 24 sierpnia w sobotę. Oczyszczono drogi z krzewów, a także namalowano odpowiednie oznakowania. W akcji brali udział członkowie PTTK i wolontariusze, aczkolwiek pomóc mógł każdy chętny. Wsparcia udzieliło także Nadleśnictwo Prudnik, które zadeklarowało oczyszczenie trasy z korzeni i dużych kamieni, ponadto ma ufundować kilka słupków pod drogowskazy, a także zbudować mostek na jednym z większych potoków.

Turystom pozostaje życzyć udanych wędrówek!

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook