Prudnik24

Dożynki 2013 w powiecie prudnickim

Dożynki 2013 w powiecie prudnickim
30 sierpnia
08:43 2013

dozynki_gminne_2013Zbliża się czas powiatowych dożynek. W tym roku najszybciej wystartowała gmina Biała. Z kolei w Racławicach Śląskich (gmina Głogówek) zagoszczą gwiazdy polskiej sceny muzycznej i estradowej.

Gmina Biała świętowała dwa dni – 24 i 25 sierpnia (sobota i niedziela). W sobotę organizatorzy przygotowali zabawę taneczną, w niedzielę natomiast odbyły się oficjalne obchody zainicjowane o godz. 11 uroczystą Mszą Świętą. Korowód dożynkowy wyruszył o godzinie 14, a popołudniu wystąpili m.in. Studio Wokalne „Bis” z Leśnicy, „Simona&Denis” z Warmątowic, „Tyrolia Band” i „De Rejs”. Nie zabrakło również podsumowania konkursu koron dożynkowych.

Jako druga z powiatowych gmin, zaprezentuje się Lubrza. W tamtejszej gminie uroczystości dożynkowe zorganizuje Prężynka. Rozpoczną się one 1 września o godz. 12 korowodem dożynkowym i polową Mszą Świętą dziękczynną. Swoje wystąpienie będzie miał wójt gminy Lubrza, koncert da Bialska Orkiestra Dęta, wystąpi też kabaret Mocherowe Berety. Zaplanowano także inne atrakcje, wśród których warto wymienić koncert Damiana Holeckiego. Ponadto odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu koron żniwnych. Od godziny 21 planowana jest zabawa taneczna.

Z kolei dożynki w gminie Głogówek zapowiadają się najbardziej uroczyście. Powodem tego jest fakt, że będą to jednocześnie dożynki gminne, powiatowe, jak i wojewódzkie. Termin imprezy to 7 września, miejsce – Racławice Śląskie. Tego dnia zawitają do Racławic gwiazdy polskiej sceny muzycznej – m.in. grupa Feel i Stachursky, a także estradowej – Kabaret Pod Wyrwigroszem. Główna scena zostanie usytuowana na racławickim boisku sportowym. Z powodu rangi imprezy, Racławice w sposób szczególny przygotowują się do tegorocznych dożynek – w miejscowości trwa m.in. remont dachu kościoła, renowację przechodzi plac i ścieżki przy tamtejszej szkole, a także budynek Domu Ludowego. Powiat Prudnicki dofinansuje te prace kwotą około 8 tysięcy zł.

W ostatniej z gmin powiatu – gminie Prudnik, uroczystości dożynkowe zaplanowano na 8 września. Odbędą się one w Czyżowicach.  O godzinie 12 rozpocznie się Msza Święta w intencji rolników z udziałem delegacji sołectw Gminy Prudnik oraz Orkiestry Dętej Prudnickiego Ośrodka Kultury. W tym dniu wystąpią amatorskie zespoły artystyczne z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Świetlicy Środowiskowej w Czyżowicach i Prudnickiego Ośrodka Kultury, chór „Zgoda” z Chrzelic i kapela kresowa „Ta joj”. Wieczorem o godz. 19 rozpocznie się impreza taneczna, w trakcie której zagra zespół „Dawidex”.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie imprezy!

Gazeta Prudnik24 – numer 211

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook