Prudnik24

Kolejna porażka biało-niebieskich

02 września
09:03 2013

Po lekcji, jaką Pogoń Prudnik otrzymała od Chemika Kędzierzyn-Koźle (1:4), prudniczanie musieli szukać punktów w meczu z OKS-em Olesno. Niestety gospodarze okazali się mało gościnni i wygrali 3:1. Bramkę dla prudnickiego klubu zdobył Marcin Rudzki.

Początkowo spotkanie toczyło się w wolnym tempie i oba zespoły nie chciały ponosić zbędnego ryzyka. Na pierwszą groźną akcję trzeba było poczekać do 15 minuty, kiedy to przed szansą na strzelnie gola stanął obrońca OKS-u – Pawelec, ale nie trafił w piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.  Gospodarze zaczęli grać skrzydłami i taki sposób rozgrywania piłki przyniósł efekt w 24 minucie. Napastnik Olesna urwał się obronie i pewnie ta akcja skończyłaby się golem, gdyby nie interwencja Wesołowskiego, który podciął piłkarz OKS-u. Cała sytuacja miała miejsce w polu karnym i sędzia ukarał Pogoń podwójnie – czerwona kartka dla Wesołowskiego i rzut karny, który został wykorzystany przez Pietrzaka.  Grający w dziesiątkę prudniczanie mogli przegrywać wyżej niż 1:0, ale w bramce biało-niebieskich kapitalnie bronił Roskosz, który ratował zespół przed powiększeniem strat.

W drugiej połowie, po ustawieniu i sposobie budowania akcji, widać było, że trener Dariusz Przybylski wymagał od zawodników by nie stracili kolejnych bramek. Cofnięcie prudniczan do obrony okazało się wodą na młyn dla piłkarzy z Olesna, którzy raz po raz konstruowali niebezpieczne akcje. Bramka na 2:0 była jednak dziełem przypadku. W 55 minucie odbita piłka znalazła się pod nogami Kowalczyka, który popędził prawym skrzydłem i z narożnika pola karnego oddał mocny strzał w okienko bramki. Roskocz mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce.

Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Olesna są kwestią czasu, prudniczanie przeprowadzili udaną kontrę. W 58 minucie Masternak minął na lewym skrzydle obrońcę i wyłożył piłkę do Rudzkiego, który z najbliżej odległości umieścił piłkę w siatce. Pogoń po zdobyciu bramki odzyskała ducha walki. W 66 minucie czerwoną kartkę otrzymał Rozik i ilość zawodników na boisku się wyrównała.  Wydawało się, że biało–niebiescy mogą powalczyć przynajmniej o punkt. Niestety OKS był tego dnia drużyną lepszą i szybko pozbawił prudniczan złudzeń. W 72 minucie, piłkę po groźnym strzale wybija bramkarz Pogoni, ale dopada do niej Popczyk i zdobywa bramkę. Do końca kontrolę nad meczem utrzymywali gospodarze i to oni zdobyli 3 punkty.

Pogoń Prudnik nie będzie miała zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki w Oleśnie, bo już 4 września zostanie rozegrany mecz 1/32 Pucharu Polski, a prudnicki klub zmierzy się LZS Miechowice.

OKS Olesno – Pogoń Prudnik 3:1
Bramki: G. Pietrzak (‘25 – karny),  B. Kowalczyk (’55), W. Popczyk (’72) – P. Rudzki (’58)
Żółte kartki: D.  Rozik, A.  Brzenska (obaj OKS Olesno)
Czerwone kartki: D. Rozik (’66) – P. Wesołowski (’24)