Prudnik24

Farasiewicz nadzieją olimpijską. Obuwnik we Wrocławiu

Farasiewicz nadzieją olimpijską. Obuwnik we Wrocławiu
03 września
17:29 2013

Drugie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Nadziei Olimpijskich zajęła łuczniczka Obuwnika Prudnik – Karolina Farasiewicz.

Od 30 sierpnia do 1 września odbyły się w Zamościu Klubowe Mistrzostwa Polski Nadziei Olimpijskich. W kategorii juniorek młodszej startowała najlepsza łuczniczka Obuwnika – Karolina Farasiewicz.

Po seriach eliminacyjnych zajmowała ona 3 miejsce z wynikiem 1272 punkty. Ustępowała jedynie Sylwii Zyzańskiej (1328 pkt.) i Marii Chrostowskiej (1286 pkt.) Tuż za podium uplasowała się Olimpia Kowszyn z Chrobrego Głuchołazy (1236 pkt.).
Finały ułożyły się jednak pod dyktando młodej prudniczanki, która pokonała kolejno: Natalię Sleziak (LKS Łucznik Żywiec) 6:1, Julię Wirkowską (UKS Puszcza Supraśl) 6:0, Agnieszkę Grądzik (LKS Mazowsze Teresin) 6:4 i drugą po eliminacjach Marię Chrostowską (SŁ Marymont Warszawa) 6:4. W finale spotkała się z liderką zawodów – Sylwią Zyzańską (LKS Łucznik Żywiec) z która przegrała 6:2 i osaczenie zajęła drugie miejsce!

Pozostali łucznicy Obuwnika rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska Open i Juniorów Młodszych, które odbywały się w ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu.

Eliminacje przebiegły gładko, a zawodnicy z Prudnika zajmowali czołowe miejsca. W kategorii open kobiet prowadziła Milena Barakońska (1257 pkt.), a w kategorii open mężczyzn, na trzeciej pozycji znajdował się Kasper Helbin (1207 pkt.). Na dalszych miejscach byli: 7. Michał Kamiński (1169 pkt.), 8. Damian Idzi (1115 pkt.), 12. Dominik Makowski (1020 pkt.), 14. Maciej Kloc (953 pkt.).

Niestety na tym etapie zakończyła się rywalizacja dla prudnickich łuczników. Jak czytamy w protokole z zawodów „Zawodnicy KS Obuwnik Prudnik decyzją trenera klubowego zostali wycofani po kwalifikacjach z udziału w dalszej części zawodów.”.

Gazeta Prudnik24 – numer 214

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook