Prudnik24

Czy wiesz, że…?

07 września
11:05 2013

czy_wiesz_ze (2)Podczas Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, która odbyła się pod koniec maja, (o czym pisaliśmy w numerze 6 gazety) narodził się pomysł promocji naszego miasta i jego historii, poprzez hasłowe ciekawostki z przeszłości Prudnika opatrzone pytaniem: czy wiesz, że…?

Za pomysłem stoi trójka licealistów z I LO: Magda Srębacz, Krzysztof Marciniak i Dawid Wojewoda.  Razem wyszukali interesujące fragmenty dotyczące historii Prudnika i postanowili opublikować je na Facebook’u. Strona Czy wiesz, że w Prudniku? ma już ponad 500 polubień.

Jeden z pomysłodawców zapytany o koncepcję strony odpowiedział: – Chodzi o zwiększenie zainteresowania historią naszego miasta. Dzięki temu, że przekaz jest prosty i krótki liczymy na to, że trafi do ludzi młodych – podsumował krótko Krzysztof Marciniak.

Od początku zamysłem autorów była chęć prezentacji ciekawostek w różnych punktach miasta lub zorganizowania wystawy. Swoją pomoc w kolejnym etapie projektu zapowiedział prudnicki klub fundacji Sapere Aude, jednak na rozwój tej ciekawej inicjatywy trzeba będzie poczekać.

Co dwa tygodnie, rozpoczynając od tego numeru 12-tego, będziemy prezentować Państwu jedną z ciekawostek przygotowaną przez prudnickich licealistów.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook