Prudnik24

Dożynki wojewódzkie – dzień drugi

Dożynki wojewódzkie – dzień drugi
08 września
22:09 2013

Drugi, i zarazem ostatni dzień dożynek wojewódzkich, jakie w tym roku z wielką pompą  odbywają się w Racławicach Śląskich, pozostawił po sobie same dobre wrażenia. Korony prezentowały się efektownie, Kabaret Pod Wyrwigroszem podbił serca publiczności, a Jacek Stachurski dał bardzo udany koncert.

Jak wynika z wyliczeń organizatorów, dzisiejszego dnia w okolicach stadionu piłkarskiego w Racławicach Śląskich pojawiło się niemal 14 tysięcy osób. Istotnie, momentami ciężko było się dostać pod scenę, co tylko oddaje zainteresowanie mieszkańców Opolszczyzny tegorocznym świętem plonów.

Uroczystości zaczęły się o godzinie 10:00 Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele parafialnym Najświętszej Marii Panny. Między godziną 13, a 16 w centrum uwagi znalazły się natomiast okazałe korony i wieńce dożynkowe. Wówczas to zaprezentowano je podczas specjalnego korowodu, rozstrzygnięto także konkurs, w trakcie którego wyłoniono najpiękniejsze z nich (listę nagrodzonych opublikujemy w Gazecie Prudnik24). W trakcie części oficjalnej, tradycyjnie, głos zabierali włodarze województwa i powiatu prudnickiego, m.in. marszałek województwa Józef Sebesta, wicewojewoda Antoni Jastrzębski, starosta Radosław Roszkowski i burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz.

Chciałem serdecznie podziękować wam wszystkim, którzy tu tak licznie przybyliście, a także organizatorom – powiedział Józef Sebesta –  Szczególnie chciałbym podziękować rolnikom, bo to właśnie w największej mierze wasze święto. Dziś pokazujemy, że po rocznej, ciężkiej pracy, możemy się wspólnie spotkać i dobrze bawić w tak licznym gronie – chwalił atmosferę dożynek marszałek województwa opolskiego.

Od godziny 16.30 na scenie królował już Kabaret Pod Wyrwigroszem. Jak wynikało ze słów jednego z członków –      Łukasza Rybarskiego, popularna grupa zaprezentowała w Racławicach nowy materiał. Artyści nawiązali z publiką znakomity kontakt, w efekcie czego niełatwo było im zejść ze sceny – widzowie domagali się bisów, które zresztą otrzymali.

Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ o 20 koncert dał Jacek Stachurski. Piosenkarz nie zawiódł i dał świetny, żywioły występ.

Trzeba pogratulować organizatorom znakomitego przygotowania imprezy, a naturze podziękować za ciepłą, słoneczną aurę.

Wraz ze znajomymi bawimy się świetnie. Impreza stoi na wysokim poziomie, podobał mi się wczoraj Feel, ale dziś jest jeszcze lepiej – pochwalił dożynki Krzysiek z Racławic, którego zapytaliśmy o wrażenia. – Napiszcie też, że jedzonko pierwsza klasa – dodał z uśmiechem.

Gdzie odbędą się dożynki wojewódzkie za rok? Tego jeszcze nie wiemy, ale ktokolwiek będzie je organizował, dzięki tegorocznym dożynkom w Racławicach, poprzeczkę ma zawieszoną bardzo wysoko.

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook