Prudnik24

Rozpoczęły się dożynki wojewódzkie

Rozpoczęły się dożynki wojewódzkie
08 września
11:39 2013

Przemawia burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, obok niego m.in poseł Janina Okrągły i wicestarosta powiatu prudnickiego Józef Skiba

Przemawia burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, obok niego m.in poseł Janina Okrągły i wicestarosta powiatu prudnickiego Józef Skiba

Wczoraj o godzinie 16, na boisku piłkarskim w Racławicach Śląskich rozpoczęły się dożynki wojewódzkie, którym patronuje Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta. 

Imprezę z wysokości racławickiej sceny prowadził burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, który ogłosił nazwiska wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie na najlepiej udekorowane obejście i najlepszą dekorację dożynkową, a także w rywalizacji w konkursie powiatowych i gminnych koron żniwnych. Koron wprawdzie zobaczyć jeszcze nie mogliśmy (ich prezentacja odbędzie się dzisiaj), natomiast musimy przyznać, że wybór zwycięskiego obejścia był niezwykle trudny – wiele domów w Racławicach jest bardzo starannie udekorowanych i doprawdy ciężko zdecydować, który z nich mógłby dzierżyć palmę pierwszeństwa. Ostatecznie za najlepiej udekorowane obejście uznano to przygotowane przez Annę i Tadeusza Ledniowskich, natomiast konkurs koron okazał się zwycięski dla Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Racławicach Śląskich.

W trakcie imprezy dopisała pogoda i nastroje uczestników, którzy mogli oglądać występy amatorskich zespołów tanecznych i wokalnych, skorzystać z atrakcji, jakie zapewnia wybudowane specjalnie na okazję dożynek wesołe miasteczko, a także zapoznać się ze smakowitą ofertą gastronomiczną. Wieczorem czekała na nich natomiast największa niespodzianka tegorocznej imprezy – koncert zespołu Feel, z którego fotorelację zaprezentujemy już niedługo.

Dziś drugi dzień tego największego w województwie święta plonów. O 13.30 wyruszyć ma korowód koron, natomiast ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Wieńców i Koron Dożynkowych nastąpi o godzinie 16. Pół godziny później na scenie pojawi się Kabaret Pod Wyrwigroszem. O 20 natomiast zobaczyć będzie można występ gwiazdy wieczoru – Jacka Stachurskiego.

Gazeta Prudnik24 – numer 209

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook