Prudnik24

Rozpoczęły się XVIII Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła INTER-REGION

Rozpoczęły się XVIII Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła INTER-REGION
14 września
09:35 2013

Wczoraj o godzinie 15.30 dokonano uroczystego otwarcia XVIII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła INTER-REGION „Dom i Ogród”. Hali sportowa OSiR przy ul. Łuczniczej stała się po raz kolejny idealnym miejscem dla wszystkich zainteresowanych   wyposażeniem domu, a także zagospodarowaniem ogrodu.

W trakcie otwarcia imprezy na scenie pojawili się włodarze gminy, powiatu i województwa. Zobaczyć można było m.in. wojewodę opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, wicemarszałka województwa opolskiego Antoniego Konopkę,  burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha wraz ze swoim zastępcą Stanisławem Hawronem, starostę Radosława Roszkowskiego, wicestarostę Józefa Skibę i Zbigniewa Kosińskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej w Prudniku. Przybyła również delegacja z Czech reprezentowana przez starostę miasta Bruntal – Vladimira Jedliczkę i starostę Krnova – Renatę Ramazanovą.

Nawiązując do odegranych hymnów – Polski i Czech, Ryszard Wilczyński podkreślał, że gospodarka i przedsiębiorczość to sprawy wagi państwowej.

Tutaj w Prudniku, na pograniczu polsko-czeskim tę wagę doskonale państwo czujecie – mówił wojewoda – Pozostaje mi życzyć, aby rok 2013 był rokiem, w którym nastąpi gospodarcze odbicie, a przedsiębiorcom znowu zacznie lepiej się powodzić.

Z kolei Antoni Konopka przekazał zgromadzonym najlepsze życzenia od marszałka województwa – Józefa Sebesty, który objął prudnickie targi swoim patronatem. Wicemarszałek gratulował samorządowi Prudnika stanowczości i konsekwencji w rozwoju „tak cennego przedsięwzięcia”.

Starosta prudnicki Radosław Roszkowski zwrócił uwagę, że pomimo kryzysu ciągle udaje się utrzymać wysoki poziom imprezy. Chwalił także wysoką frekwencję, jaką niemal zawsze cieszą się targi INTER-REGION.

Myślę, że ta wystawa będzie kolejnym sukcesem – zakończył swoją wypowiedź szef powiatu.

Bardzo się cieszę, że przyjechaliście Państwo do nas ze swoimi wyrobami – zwrócił się do wystawców Franciszek Fejdych. Burmistrz podkreślał ważność targów z punktu widzenia naszego regionu, ale nie tylko. –  Targi są potrzebne Prudnikowi, ale także województwu i całej Polsce. Są potrzebne również dla pogranicza polsko-czeskiego, bowiem jako samorządy powinniśmy robić wszystko, aby ci, którzy produkują i starają się na tym zarobić, mieli możliwość przedstawiania swoich wyrobów kupującym. Życzę Państwu udanych targów i dobrego klimatu.

Po oficjalnym otwarciu na zewnątrz hali OSiR-u odbył się koncert orkiestry dętej Prudnickiego Ośrodka Kultury, natomiast o godzinie 18 zagrała prudnicka kapela Outers. Nim to jednak nastąpiło hala powoli wypełniała się ludźmi. Zwiedzający wystawę mogli obejrzeć ekspozycję materiałów budowlanych, armatury sanitarnej, stolarki okiennej i drzwiowej, mebli, systemów ociepleń, podłóg, i elementów dekoracyjnych. Tradycyjnie nie zabrakło także bogatej oferty gastronomicznej.

Jednym z wystawców na tegorocznych targach jest Pan Bogusław Cabała z Krapkowic, który przygotował ofertę swojej firmy – Magnum Meble.

Na targach jestem po raz pierwszy – powiedział nam z uśmiechem młody przedsiębiorca.  – Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Myślałem, że prudnickie targi będą mniejsze, tymczasem są robione z dużym rozmachem. Duża konkurencja i sporo wystawców z różnych branż zapewni tej imprezie wielu klientów. A wiadomo – im więcej klientów, tym większa satysfakcja. 

Panu Bogusławowi, który przedstawiał wczoraj kuchnie na wymiar,  tak bardzo podoba się w Prudniku, że już dziś zapewnił nas, że za rok znów przyjedzie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Dzisiejszy i jutrzejszy dzień również zapowiada się interesująco. Już dziś będzie można wysłuchać aż trzech wykładów warszawianki Agnieszki Kaszyńskiej z Akademii Wolnego Czasu, zatytułowanych: „Kolor – jego magia i moc w życiu i projektowaniu wnętrz”, natomiast w niedzielę dowiemy się kto zwyciężył w konkursie „Mister Targów” i „Najlepszy Produkt Targów”. Zachęcamy więc do odwiedzenia hali OSiR-u.

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook