Prudnik24

Rozpoczęcie roku

08 października
10:57 2013

 harcerzeW drugiej połowie września, 5 Drużyna Wędrownicza Reduta reprezentowała Związek Drużyn Ziemi Prudnickiej na III Zlocie Chorągwi Opolskiej „Za horyzont”.

Tegoroczny Zlot miał miejsce w samej stolicy województwa – w Opolu na Wyspie Bolko. Spotkali się tam harcerze z całej Chorągwi Opolskiej ze wszystkich pionów metodycznych – zuchy, harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy. Prudniccy reprezentanci uczestniczyli w trasie pod hasłem „Opole – miasto wyzwań” i jak się okazało, każde kolejne zadanie spełniało to założenie. Członkowie drużyny przemierzyli Opole wzdłuż i wszerz, aby pozyskać jak najwięcej informacji na temat zabytków, legend i ciekawostek o mieście. Oprócz tego organizatorzy zapewnili masę fizycznych i umysłowych atrakcji. I tak można było spróbować swoich sił w przeprawie kajakowej przez rzekę, sprawdzić się w parku linowym krążąc wśród drzew na wysokości kilkunastu metrów czy też wziąć udział w podchodzeniu wroga przy użyciu laserowej broni. Dostarczono również dużą porcję logicznych zagadek, których rozwiązania często wymagały od uczestników ogromnej koncentracji. Czekały też zadania bardziej manualne i wymagające od uczestników wiedzy z zakresu fizyki, chemii czy techniki. Wyzwania dotyczyły różnych sfer nauki i tak zadaniem było m.in. stworzenie latarki, przygotowanie dynamicznego posągu z cieczy nienewtonowskiej, utworzenie świetlnego wahadła świeczkowego, zrobienie barwnego wulkanu, wypuszczenie rakiety powietrznej czy budowa katapulty. Atrakcji było o wiele więcej, jednakże nie było wręcz możliwości, aby każdy mógł z nich skorzystać.

harcerze (1)

Organizatorzy praktycznie nie pozostawili chwili na wytchnienie, gdyż w sobotni wieczór odbył się koncert dwóch wybornych zespołów. „Shantażyści”, jako zespół specjalizujący się w morskich pieśniach, tzw. szantach, zaskoczył wszystkich swoją niezwykłością i profesjonalnością śpiewając bez pomocy instrumentów zarówno znane szanty jak i piosenki będące ich własną twórczością. Drugim bohaterem wieczoru był zespół „Dom o Zielonych Progach”, który wykonał piosenki turystyczne, co bardzo przypadło do gustu publiczności. Zlot zakończył się w niedzielne południe, gdzie podczas apelu zostały przyznane miejsca i rozdane nagrody. 5 Drużynie Wędrowniczej „Reduta” przypadło zaszczytna, druga pozycja, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Sprawozdawca: dh Wiesława Gaura

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook