Prudnik24

Targi Edukacji i Pracy „Nauka-Praca-Kariera”

11 października
08:16 2013

targi_edukacji_pracyW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Punkt Pośrednictwa Pracy w Prudniku oraz Młodzieżowe Centrum Kariery zapraszają wszystkich zainteresowanych na coroczne Targi Edukacji i Pracy „Nauka-Praca-Kariera”.

Targi to wspaniała okazja do spotkania się z pracodawcą, poznanie polityki firm i większych przedsiębiorstw, skorzystania z oferty edukacyjnej szkół, uczelni, firm szkoleniowych, wzięcia udziału w różnego rodzaju projektach.

Czym są Targi Edukacji i Pracy?

Zazwyczaj targi pracy zorganizowane są w formie specjalnych stoisk poszczególnych pracodawców. Poza przedsiębiorstwami prezentują się na nich także rozmaite organizacje, agencje doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy. Można poznać nie tylko aktualne oferty firm, ale także dokładne potrzeby i wymagania pracodawców, co umożliwia oszacowanie swoich szans, jako potencjalnego kandydata na pracownika oraz ułatwia sprecyzowanie planów zawodowych, a nawet nakreślenie ścieżki kariery.

Targi i giełdy pracy organizowane są najczęściej z myślą o studentach i absolwentach wyższych uczelni, jednak coraz częściej prezentują także bogatą ofertę dla pracowników starszych, z cennym doświadczeniem – czyli prawdziwych fachowców w danej dziedzinie. Są zatem atrakcyjną propozycją dla ludzi z różnym wykształceniem, w różnym wieku.

Nie ulega wątpliwości, że warto uczestniczyć w targach pracy. Do udziału w tego typu przedsięwzięciu należy jednak się odpowiednio przygotować. Warto zabrać ze sobą kilka kopii swojego CV oraz długopis i notatnik, w razie potrzeby odnotowania ważnych informacji. Przyda się również teczka, w którą będzie można powkładać zebrane ulotki i wizytówki. Odpowiedni strój, jak i postawa jest bardzo ważna ze względu na pierwsze wrażenie, jakie osoba poszukująca pracy wywiera na potencjalnym pracodawcy lub specjaliście ds. rekrutacji, z którym możemy mieć później spotkanie. Nie należy spodziewać się, że podczas targów prowadzona będzie rozmowa rekrutacyjna lub, że opuścimy targi pracy z konkretną ofertą zatrudnienia. Jest to czas poznania firm i wymagań pracodawców, z którymi po targach pracy możemy się kontaktować. Z całą pewnością nie jest to czas stracony.

Targi odbędą się 16.10.2013r. w Prudniku w hali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul Gimnazjalna 2, godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy!

Hubicki Łukasz

Gazeta Prudnik24 – numer 278

Reklamy

 

ReklamyFacebook