Prudnik24

Z TORem na remis

14 października
10:38 2013

Przed sobotnim spotkaniem z TORem Dobrzeń Wielki, sympatycy piłkarskiej Pogoni obawiali się, że odebranie trzech punktów, zdobytych w meczu z Olimpią Lewin Brzeski, odbije się na moralne prudnickiej drużyny. Na szczęście tak się nie stało.

Biało-niebiescy szybko rozwiali wątpliwości i zaatakowali już od pierwszego gwizdka. Początkowo w akcjach brakowało skuteczności, ale w 13 minucie po dośrodkowaniu Masternaka, w polu karnym znalazł się Olejnik i wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Prudnicka drużyna kontrolowała sytuację, a widmo trzech punktów stawało się coraz bardziej realne. Tym bardziej, że pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy. W 46 minucie Olejnik, precyzyjnym strzałem z dystansu, po raz drugi pokonał bramkarza TOR-u i wydawało się, że zwycięstwo w tym spotkaniu jest na wyciągnięcie ręki. Kolejny raz sprawdziło się jednak przysłowie „dopóki piłka w grze…”. W 57 minucie Wojciech Morka wykorzystał bezczynność obrony gospodarzy i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce Roskosza. Trener Przybylski zmianami w linii pomocy chciał wprowadzić spokój w szeregi biało-niebieskich, lecz efekt był niestety odwrotny. W 82 minucie piłkarze z Dobrzenia Wielkiego zbyt łatwo dostali się pod pole karne i po dośrodkowaniu mieli szanse na zdobycie bramki. Akcję w nieprzepisowy sposób „kasuje” Cajzner i otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Dodatkowo sędzia dyktuje rzut karny dla gości. Jedenastka zostaje wykorzystana przez Wolańskiego, a całe spotkanie kończy się remisem 2:2.