Prudnik24

Spór o mieszkanie

Spór o mieszkanie
24 października
08:54 2013

Spółka PCM, która zarządza prudnickim szpitalem, zwróciła się do gminy o przekazanie jej mieszkania dla lekarzy. Wywołało to spór podczas ostatniej sesji rady miasta. Gmina zdecydowała ostatecznie, że lokal może zostać przekazane jedynie poprzez sprzedaż.

Sprawa dotyczy mieszkania o powierzchni 135 metrów kwadratowych, które ulokowane jest w centrum naszego miasta. Rozwiązanie zaproponowane przez gminę poparło 14 radnych, 6 było przeciwnych. Radni, którzy zgłosili sprzeciw uważają, że powinien zostać ogłoszony przetarg na sprzedaż lokalu. Dodajmy, że byłby to  już…ósmy przetarg. W ostatnim z nich cena wywoławcza wyniosła 130 tysięcy zł.

Dotychczasowe siedem przetargów nie przyniosło rozstrzygnięcia. Ciągle byliśmy zmuszenie obniżać cenę – tłumaczy burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, nadmieniając, że sprawa ta ciągnie się już trzy lata. – Mimo wszystko prawdopodobnie znów ogłosilibyśmy przetarg, jednak zrezygnowaliśmy z tego zamiaru w momencie, gdy okazało się, że jest chętny na kupno lokalu na drodze negocjacji.

Burmistrz twierdzi, że w ten sposób gmina „upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu”.

–  Z jednej strony pomagamy w ten sposób szpitalowi przejść bardzo trudny, pod względem finansowym, okres, z drugiej natomiast nie przekazujemy tego lokalu, jak to często bywało w przeszłości, ale go sprzedajemy – argumentuje.  W jego opinii dzięki temu, że mieszkanie nie będzie przekazane za darmo, od razu znika problem z ewentualnym wyegzekwowaniem zwrotu lokalu.

Takie przypadki już się zdarzały – podkreśla Franciszek Fejdych.

Według burmistrza, kolejnym argumentem za sprzedażą jest fakt, iż do negocjacji może przystąpić więcej niż jeden negocjator.

Jest to ogłoszenie otwarte, publiczne, do negocjacji może więc przystąpić każdy, kto chciałby zakupić to mieszkanie. Robimy w ten sposób ukłon w stronę PCM-u, ale wcale nie oznacza to, że w przypadku przystąpienia do negocjacji kilku oferentów, najlepszą cenę zaproponuje PCM – dodaje szef gminy.

Ostatecznie – do rokowania – lokal zostanie wystawiony za cenę 75 tysięcy zł.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook