Prudnik24

Jarosław Kłuskiewicz i Janusz Rączy złożyli wypowiedzenia

Jarosław Kłuskiewicz i Janusz Rączy złożyli wypowiedzenia
31 października
12:38 2013

Decyzją prezesa PCM Anatola Majchera, obecny ordynator oddziału ginekologicznego prudnickiego szpitala – Jarosław Niemiec nie będzie dłużej pełnił tej funkcji. Nowego kandydata jeszcze nie wybrano, natomiast wiadomo już, że dwóch innych lekarzy tego oddziału – Jarosław Kłuskiewicz i Janusz Rączy podjęli decyzję o odejściu.

Zarząd szpitala jeszcze do niedawna miał nadzieję, że ginekologów uda się nakłonić do zmiany decyzji. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie zamierzają oni wycofać wypowiedzeń, jakie przedstawili zarządowi spółki. W kuluarach mówi się, że ich decyzja o rezygnacji jest podyktowana zwolnieniem Jarosława Niemca i krytyką, jaka spadła na dotychczasowego ordynatora ze strony prezesa PCM, z którą nie zgadzają się obaj lekarze. Przypomnijmy – Anatol Majcher jest zdania, że oddział ginekologiczny za czasów zarządzania nim przez doktora Niemca generował straty.

Zarówno Janusz Rączy, jak i Jarosław Kłuskiewicz odmówili nam komentarza w tej sprawie.

Nic mi nie wiadomo, żeby ci lekarze odchodzili w związku z osobą pana Niemca – poinformował naszą redakcję prezes PCM Anatol Majcher –  Żaden z nich nie rozmawiał ze mną na ten temat. O przyczynach swojej rezygnacji nie poinformowali także żadnego z członków zarządu spółki.

Jak mówi Anatol Majcher, wypowiedzenia obu lekarzy skutkują z dniem 31 grudnia. Do tego czasu pracować będą oni w Prudniku w ramach okresu wypowiedzenia.

Gdyby zmienili zdanie i wystąpili o wycofanie ich wypowiedzenia, to wówczas zarząd zastanowi się, czy będzie prowadzić z nimi rozmowy – kończy prezes.

Dodajmy, że na tę chwilę nic nie wskazuje, aby taki obrót wydarzeń miał mieć miejsce.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook