Prudnik24

Głosuj na szkołę z Moszczanki

13 listopada
18:51 2013
Kadr z filmu 'Podążając za pi'

Kadr z filmu 'Podążając za pi'

„Zagłosuj na nasz szkolny film ,,Podążając za pi’’, który może wygrać Ogólnopolski Internetowy Konkurs, o ile i Ty oddasz na niego swój głos, poprosisz o to znajomych, przyjaciół, członków rodziny, posiadaczy konta na Facebooku”.

W taki sposób dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance zachęcają do zagłosowania na ich konkursowy film, by w ten sposób pomóc im w walce o nagrody w konkursie „Szkoła Przyszłości”.

„Wyobraź sobie szkołę za 10, 20 albo 30 lat. Czy uczniowie wciąż będą siedzieć w ławkach? Czy ciągle będą uczyć się z podręczników?” – piszą jego organizatorzy na stronie internetowej przedstawiającej ideę i zasady  konkursu.

Uczestnicy zabawy mają za zadanie nakręcić film o swojej szkole marzeń, szkole przyszłości. Chodzi o pobudzenie wyobraźni dzieci, uruchomienie ich myślenia o edukacji, o tym jak chciałyby  się uczyć – tak, by szkoła kojarzyła się z radością odkrywania i budzeniem ciekawości.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance przygotowali film pt. „Podążając za pi”, który opatrzony jest mottem autorstwa C. Freineta: „Każda jednostka pragnie sukcesu”. Ich produkcja pokazuje, jak ten cel osiągnąć w nowoczesnej szkole.

Film, na który naprawdę warto zagłosować, znajduje się pod adresem:
http://millionyou.com/nowoczesna-edukacja/submissions/WBd7clKrYbbc
Można go zobaczyć także w serwisie YouTube 

Głosować można do północy 20 listopada, a już następnego dnia poznamy zwycięzców konkursu.

Współzawodnictwo toczy się o nie byle jakie nagrody. W puli jest 39 tys. zł, z których główna, za I miejsce, wyniesie 10 tys. zł, natomiast za drugie i trzecie odpowiednio 8 i 6 tys. zł. Przyznanych zostanie także 6 nagród publiczności, wszystkie po 500 zł. Dodatkowo każda z nominacji do finału zabawy to premia w wysokości 1000 zł.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się pod adresem:
http://millionyou.com/nowovczesna-edukacja/
lub na stronie „Nowoczesna edukacja” na Facebooku.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook