Prudnik24

Remis w ostatnim meczu rundy

18 listopada
11:07 2013

pogon-herbPodziałem punktów zakończyło się spotkanie w Brzegu, gdzie miejscowa Stal mierzyła się z Pogonią Prudnik.

Biało–niebiescy w ostatnich kolejkach wrócili na właściwe tory i na ostatnie spotkanie rundy jesiennej jechali w dobrych nastrojach. Jednak brzeska Stal okazała się niegościnna i od pierwszych minut zepchnęła prudniczan do głębokiej defensywy. W pierwszej połowie cudów w bramce musiał dokonywać Roskosz, który bronił jak w transie, natomiast jego koledzy z pola nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, ale już w 47 minucie, ku zdziwieniu brzeskich kibiców, na prowadzenie wyszła Pogoń. Świetnie w polu karnym poradził sobie Mazur i technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Od tego momentu na biało–niebiescy cofnęli się do defensywy i swoje akcję ograniczali do sporadycznych kontrataków. Stal Brzeg napierała coraz bardziej i dopięła swego. W 75 minucie, po precyzyjnym dośrodkowaniu, Fabiszewski pokonuje Roskosza, w wynik 1:1 utrzymał się już do końca spotkania.

Przywieziony z Brzegu jeden punkt powinien cieszyć, szczególnie że po nieciekawym początku sezonu Pogoń znajduję się bliżej środka niż końca tabeli.

BTP Stal Brzeg – MKS Pogoń Prudnik 1:1