Prudnik24

Akcja Zwierzak

Akcja Zwierzak
21 listopada
13:41 2013

W dniu 18-stego listopada, w PSP nr 4 – w Zespół Szkół w Prudniku, odbyło się spotkanie klas I-III z członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa SOS dla zwierząt w Polsce z siedzibą w Opolu, Panem Leszkiem Pawlakiem.

Przygotowana prelekcja na temat zwierząt i ich ochrony połączona była z nauką pozycji obronnych, które trzeba wykorzystać w razie kontaktu z agresywnym zwierzęciem (żółw, parasol i pozycja na baczność). Uczniowie niejednokrotnie ćwiczyli już takie pozycje na innych spotkaniach, np. z policjantem, lecz w miniony poniedziałek nowością było przybieranie pozycji zwanej parasolem i to podczas ćwiczeń sprawiało dzieciakom największą frajdę.

Poniedziałkowe spotkanie zainicjowało akcję „Zwierzak – przytul do serca”, która polega na zbiórce rzeczy najbardziej potrzebnych zwierzętom (karma dla zwierząt każdego gatunku, smycze, obroże, kagańce, miski na karmę, koce, rękawiczki lateksowe itp.). Warto nadmienić, że przyjmowane będą także rzeczy używane.

KAŻDY MOŻE POMÓC! PRZYŁĄCZ SIĘ I TY! Razem z nami zbierają już uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, PODARUJ COŚ DLA ZWIERZAKA.

Koordynator akcji w szkole – Iwona Siembida 

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook