Prudnik24

Lider za mocny

02 grudnia
09:46 2013

Porażką 0:3 zakończył się sobotni mecz SPPS Ro-Nat GSM Prudnik z prowadzącym w tabeli III ligi siatkówki zespołem Azymek Zdzieszowice.

Początek meczu należał do prudnickich siatkarzy, którzy prowadzili już 10:5, jednak w dalszej części seta goście odrobili kilkupunktową stratę i byli bliscy zwycięstwa do 21. Gospodarze wyrównali stan pierwszej partii 24:24, niestety w końcówce zabrakło skutecznego ataku i to zespół ze Zdzieszowic wygrał tę partię 25:27.

Rozbici przegranym setem siatkarze SPPS nie potrafili skoncentrować się na grze w drugiej partii i ponownie mieli problem z kończeniem piłek. Na fali natomiast był Azymek, który i tego seta zapisał na swoim koncie.

Na początku trzeciego odsłony, groźnej kontuzji stawu skokowego nabawił się Maciej Kamosiński, który w poprzednich spotkaniach był najlepiej punktującym zawodnikiem prudniczan. Pomimo braku podstawowego atakującego, siatkarze SPPS-u nie złożyli broni i walczyli punkt za punkt, doprowadzając do nerwowej końcówki. Przy stanie 23:24 goście popisali się udaną akcją i przypieczętowali wygraną w całym meczu.

Najlepszym zawodnikiem SPPSu był Maciej Kamosiński, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 11 punktów zdobył także kapitan i trener drużyny Marek Muszyński.

Swój kolejny mecz siatkarze SPPS Ro-Nat GSM Prudnik rozegrają 4 grudnia z Mechanikiem Nysa. Spotkanie z pewnością nie będzie łatwe, gdyż oprócz Macieja Kamosińskiego zabraknie również podstawowego przyjmującego – Daniela Urbańskiego.

SPPS Ro-Nat GSM PRUDNIK 0: 3 AZYMEK ZDZIESZOWICE (25:27; 12:25; 23:25)

SPPS: M. Muszyński (11), M. Kamosiński (11), T. Ebel (0), P. Karmelita (1), M. Mroczka (6),

P. Żuchowicz (2), Ł. Sokołowski (L) oraz M. Begej (5), R. Kuliszewski (2), G. Polak (0), P. Marczyński (1).