Prudnik24

Porażka w Nysie

Porażka w Nysie
05 grudnia
18:38 2013

Przetrzebiony kontuzjami SPPS No-Rat GSM Prudnik nie podołał Mechanikowi Nysa i przegrał zaległe spotkanie III ligi siatkówki 3:0.

Przed spotkaniem wiadomo było, że w Nysie nie wystąpi aż trzech przyjmujących – Maciej Kamosiński, Daniel Urbański i Michał Begej. O ile kontuzje Urbańskiego i Begeja nie są poważne, to w przypadku Kamosińskiego możliwy jest dłuższy rozbrat z siatkówką. Najlepszy przyjmujący prudnickiej drużyny uszkodził staw skokowy podczas meczu z Azymkiem Zdzieszowice i według wstępnych prognoz nie wystąpi już do końca sezonu.

Na wynik środowego spotkania wpłynęła głównie jakość przyjęcia, z którego niewiele piłek można było zamienić na czysty atak. SPPS równorzędną walkę nawiązał tylko w secie pierwszym, który przegrał różnicą trzech punktów – 25:22. Drugą odsłonę prudniccy siatkarze na pewno będą chcieli wymazać z pamięci, bo przegrali go do… 9. Trochę lepiej wyglądała gra w ostatnim secie, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowany tego dnia zespół Mechanika.

Po 6 kolejkach prudnicki zespół zajmuję 4 miejsce i w dalszym ciągu jest to miejsce premiowane awansem do fazy play-off. 7 grudnia SPPS Ro-Nat GSM Prudnik zmierzy się na wyjeździe z zajmującym 5 miejsce w tabeli zespołem Siatkarza Otmuchów.

Mechanik Nysa 3:0 SPPS Ro-Nat GSM Prudnik (25:22, 25:9, 25:18)
M. Muszyński (9), T. Ebel (1), P. Karmelita (7), M. Mroczka (5), P. Żuchowicz (1), Ł. Sokołowski (L), R. Kuliszewski (6), P. Marczyński (1), M. Pyrzyk (0).

Poz. Zespół M. Pkt.
1 Azymek Zdzieszowice 6 15
2 SKS Mechanik Nysa 6 12
3 SPS Głogówek 6 12
4 SPPS Ro-Nat GSM Prudnik 6 7
5 KS Siatkarz Otmuchów 6 4
6 Miraż Głubczyce 6 4

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook