Prudnik24

Koncert mikołajkowy w POK

Koncert mikołajkowy w POK
06 grudnia
18:07 2013

W środę 4 grudnia w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyła się wyjątkowa impreza – Mikołajkowy Koncert Integracyjny. Zaprezentowały się: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy, a także soliści i zespoły z POK.

Impreza odbyła się w wypełnionej sali reprezentacyjnej POK. Na widowni, oprócz uczniów SOSW, czy podopiecznych ŚDS, nie zabrakło również uczniów klasy integracyjnej z PSP nr 3 w Prudniku.

Pierwszą atrakcją było przedstawienie pt. „Pchła Szachrajka” na motywach bajki Jana Brzechwy, w wykonaniu wychowanków i nauczycieli z prudnickiego SOSW. Uczniowie, którzy wzięli udział w spektaklu to: Emilia Cebula, Paulina Gil, Wioleta Kubiak, Mariola Neiner, Asia Borysiuk, Paulina Florczak, Mateusz Nowakowski, Dominik Mazur, Patryk Kamiński, Rafał Jaszczyszyn, Szymon Gryndziak, Sebastian Tutak, Tomek Mazur i Łukasz Szuszkiewicz. Obsadę uzupełniły nauczycielki, panie: Joanna Babilec i Jolanta Kisiel (w tytułowej roli Pchły Szachrajki), a także Anna Lewicka i Alina Barłoga – w roli narratorów. Pomysłodawczyniami przedstawienia i jego reżyserkami były panie: Alina Barłoga i Jolanta Kisiel.

Zabawny i dobrze zagrany spektakl spotkał się, w pełni zasłużenie, z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Dodajmy, że jego mocnymi punktami były też: scenografia i kostiumy (tu zaangażowali się także pozostali pracownicy SOSW), oraz dobrze dobrana muzyka (wybrana przez nauczyciela ze szkoły muzycznej, Marcina Lewickiego).

W przerwie pomiędzy teatrzykiem SOSW, a pozostałymi występami, do sali reprezentacyjnej POK wkroczyli – powitani gromkimi oklaskami – Święty Mikołaj i jego pomocnicy, którzy wszystkim obecnym wręczali słodkie upominki: czekoladowe mikołajki, batoniki, cukierki i lizaki.
Na scenie natomiast zameldowała się ekipa ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Troje wokalistów – Anna Galewska, Justyna Malinowska i Piotr Zoryj – wspólnie zaprezentowało kilka dobrze znanych świątecznych przebojów, a w układzie choreograficznym towarzyszył im Jarosław Taradaj.
Również ten występ zebrał zasłużone brawa, a prowadząca koncert pani Joanna Korzeniowska dodała, że niedawno podopieczni ŚDS byli z wizytą w Bruntalu, gdzie świetnie  bawili się, m.in. podczas nauki gry na bębnach i tańca Zumba.
Jednak nie był to jeszcze kres muzyczno-tanecznych popisów, bowiem świąteczne piosenki wykonywały jeszcze dziewczęta ze studia piosenki POK: Paulina i Emilia Włodarczyk, Julia Iwanecka i Wiktoria Wójtowicz.

Imprezę zakończyły z przytupem dzieci z grupy młodszej dobrze znanego prudniczanom romskiego zespołu „Romani Bacht”, prowadzonego przez panią Lucynę Mirgę. Oczywiście żywiołowe popisy małych tancerzy także bardzo podobały się publiczności.
Przy wyjściu na wszystkich czekała jeszcze słodka niespodzianka w postaci pierniczków.

Słowa podziękowania należą się sponsorom koncertu mikołajkowego. Słodycze, którymi obdarowano wykonawców i widzów, ofiarowali:
– właściciele sklepów spożywczych: Teresa Cichocka (ul Piastowska 11), Joanna Chudy (ul. Łangowskiego), a także Marian Zakaszewski (ul Asnyka 2).
– pracownie cukiernicze: JKM Górka z Prudnika, oraz Karina Handzik z Olbrachcic.

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook