Prudnik24

Motomikołaje podbiły serca najmłodszych

Motomikołaje podbiły serca najmłodszych
10 grudnia
10:06 2013

Już po raz szósty Prudnik odwiedziły Motomikołaje. Impreza organizowana przez Opolskie Towarzystwo Motocyklowe OTM Prudnik, Klub Motocyklowy WRM MC Poland oraz Stowarzyszenie Terenowi Prudnik rozpoczęła się 8 grudnia o godzinie 12 przed Prudnickim Ośrodkiem Kultury. 

Przedsięwzięcie motocyklistów skierowane jest w głównej mierze do najmłodszych mieszkańców naszego miasta, dlatego to właśnie oni byli w centrum uwagi Mikołajów, którzy rozdawali dzieciakom słodycze i drobne upominki. Prudnicki Ośrodek Kultury, podobnie jak w roku ubiegłym, również aktywnie włączył się w organizację imprezy, przedstawiając program artystyczny w wykonaniu Dziecięcego Studia Piosenki, a także udostępniając teren przed willą Franklów. W roli konferansjera wystąpił dyrektor Ryszard Grajek.

Nastroje dopisywały, na twarzach dzieci, a także towarzyszących im rodziców, malował się uśmiech, ale nie może być inaczej, gdy na kilkunastu metrach kwadratowych pojawia się naraz taka ilość Mikołajów, a każdy chętny jest do obdarowania smakołykiem.

Wydaje mi się, że gdy impreza była robiona na Rynku, zjawiało się więcej osób – komentowała pani Magdalena, która przyszła wraz z 5-cio letnią Angeliką. – Tu jednak panuje bardziej rodzinna atmosfera – dodała po chwili. – Za moich czasów nie było takich imprez, więc nich dzieciaki nacieszą się, ile mogą.

Co ciekawe, w tym roku Motomikołaje zjawiły się bez… motocykli. Jak tłumaczył nam jeden z nich, Radosław Żurakowski, chciano w ten sposób nieco usprawnić poruszanie się po mieście. To zaś zapewnił im quad, na który wskoczyło w pewnym momencie kilku Mikołajów i udało się na prudnicki Rynek, by obdarować prezentami napotkane dzieciaki. Pomysł się sprawdził – był moment, gdy za pojazdem biegła spora grupka najmłodszych prudniczan, a ci nieco starsi spoglądali na tą scenkę wyraźnie rozbawieni.

Drogie Mikołaje – do zobaczenia za rok!

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook