Prudnik24

Głogówek po raz kolejny górą

16 grudnia
14:01 2013

Siatkarze SPPS Ro-Nat GSM Prudnik nie zrewanżowali się za porażkę 3:1 w Głogówku i na własnym terenie przegrali derby powiatu 0:3.

Spotkanie z SPS Głogówek zapowiadane było jako trudne, nie tylko ze względu na dobrą formę rywala zza miedzy, ale także problemy kadrowe SPPS-u Prudnik. Szczególnie, że oprócz Macieja Kamosińskiego, w sobotnim spotkaniu zabrakło również Michała Begeja i Rolanda Kuliszewskiego.

Mimo absencji wyżej wymienionych graczy, prudnicka drużyna była równorzędnym przeciwnikiem dla siatkarzy z Głogówka. Pierwszy set rozpoczął się od pewnej gry SPSu i pilnowania kilkupunktowej przewagi. Prudniczanie próbowali zagrozić gościom, lecz ich wysiłki na niewiele się zdały i to zawodnicy z Głogówka pewnie wygrali pierwszą partię do 21. Drugi set to zacięta walka o każdy punkt. Obie drużyny przez tę część spotkania nie pozwalały odskoczyć rywalowali, o czym świadczy wynik 25:27 dla SPSu. W ostatniej partii drużyna z Głogówka nie pozwoliła SPPS-owi na urwanie seta i pewnie wygrała do 20.

Po ósmej kolejce III ligi, na pozycji lidera umocnił się Azymek Zdzieszowice, który pokonał Mechanika Nysę 3:2. Swoje spotkanie wygrał również Miraż Głubczyce i zrównał się ilością punktów z Siatkarzem Otmuchów i SPPS-em Ro-Nat GSM Prudnik. Drużynę z Prudnika czeka ciężka walka o miejsce premiowane awansem do fazy play-off, a Głogówek może już spokojnie myśleć o decydującej części sezonu.

W kolejnym meczu SPPS pojedzie do Głubczyc, by tam 4 stycznia zmierzyć się z siatkarzami Mirażu. SPS Głogówek zagra natomiast w Nysie z Mechanikiem.

SPPS Ro-Nat GSM PrudnikSPS Głogówek 0:3 (21:25, 25:27, 20:25)
M. Muszyński (9pkt), T. Ebel (0), P. Karmelita (7), D. Urbański (9), M. Mroczka (5), P. Żuchowicz (4),    Ł. Sokołowski (L) oraz G. Polak (1), P. Marczyński (0), M. Pyrzyk (L).

Pozostałe wyniki III ligi siatkówki:
LUKS Azymek Zdzieszowice – SKS Mechanik Nysa 3:2 (13:25, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11)
LKS Miraż Głubczyce – KS Siatkarz Otmuchów 3:1 (10:25, 25:22, 25:19, 25:18)