Prudnik24

Kaczmarski jak żywy

Kaczmarski jak żywy
16 grudnia
14:28 2013

Dzień po 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w Prudnickim Ośrodku Kultury wystąpił Mateusz Nagórski. W repertuarze muzyka znalazły się piosenki słynnego barda – Jacka Kaczmarskiego.

Recital miał uświetnić i oddać hołd ofiarom stanu wojennego. Ryszard Grajek, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury, w otwierającym przemówieniu wspominał, jaką tragedią była decyzja generała Jaruzelskiego o wyprowadzeniu wojska na ulice i ograniczeniu swobód obywatelskich. Po historycznym wstępie, dyrektor przedstawił bohatera wieczoru.

Mateusz Nagórski jest jednym z najlepszych wykonawców piosenek Jacka Kaczmarskiego, często zapraszanym przez Fundację Jacka Kaczmarskiego, by koncertować na organizowanych przez nią imprezach. Zgromadzona publiczność mogła się szybko przekonać, że pochwały pod adresem artysty nie są bezpodstawne. Tembr głosu i umiejętność gry na gitarze były bardzo zbliżone do tych, które prezentował sławny bard.

Podczas koncertu Mateusz Nagórski zaprezentował 12 piosenek, specjalnie dobranych pod tę okazję: – Starałem się, aby zaprezentowane utwory odpowiednio uświetniły rocznice tragedii 13 grudnia – wyjaśnił artysta. Wśród zaprezentowanych piosenek były m.in. „Inspiracja”, „Nasza klasa” czy znane wszystkim „Mury”, podczas których publiczność śpiewała razem z muzykiem.

Artyście przed prudnicką publiczności koncertowało się wyjątkowo dobrze, dlatego zdecydował się na bis i zagrał jeszcze kilka utworów.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook