Prudnik24

Kontrolnie w Milówce

Kontrolnie w Milówce
13 stycznia
14:23 2014
Od lewej Marlena Wejnerowska,Sylwia Zyzańska i Karolina Farasiewicz

Od lewej Marlena Wejnerowska, Sylwia Zyzańska i Karolina Farasiewicz

W dniach 11-12 stycznia w Milówce (woj. śląskie) łucznicy Obuwnika Prudnik startowali w Halowych Zawodach Kontrolnych Polskiego Związku Łuczniczego.

Prudniccy łucznicy potwierdzili dobrą formę i zgłosili swój akces do Halowych Mistrzostw Świata, które w dniach 25.02 – 2.03 odbędą się we francuskim Nimes.

Karolina Farasiewicz zajęła trzecie miejsce w kategorii juniorek, w pojedynkach setowych ustępując jedynie Marlenie Wejnerowskiej i Sylwii Zyzańskiej, natomiast Kasper Helbin musiał uznać wyższość Patryka Gołąbczaka z Boruty Zgierz, ostatecznie plasując się na drugim miejscu.

– Po raz kolejny przed naszymi zawodnikami otwiera się duża szansa na udział w Mistrzostwach Świata. Ciężka praca w tym przypadku popłaca. Zawodnicy co tydzień uczestniczą w konsultacjach lub zawodach kadry narodowej pod opieką najlepszych specjalistów w kraju z AWF-u Kraków. – mówi Kaziemierz Kocik, trener zawodników Obuwnika i wiceprezes PZŁucz ds. szkoleniowo-sportowych.

Kolejne zawody, którą będą jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Świata, odbędą się w pierwszy weekend lutego w Głuchołazach.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook