Prudnik24

Ballady Morskie

16 stycznia
12:22 2014

ballady_morskieW piątek na sam środek morza przeniosą nas Arek Wlizło i Andrzej Korycki.

Wlizło i Korycki wystąpią podczas koncertu z cyklu „Pieśni spod żagli”. Sala muzyczna MGOK w Głogówku zamieni się w pokład statku dalekomorskiego, a przybyli słuchacze, przeniosą się na sam środek mórz i oceanów.

Początek koncertu o godz. 19:00.

Wstęp wolny!  

Arek Wlizo
To polski Kanadyjczyk, czy też może kanadyjski Polak… Rzadko można go spotkać na polskich festiwalach, gdzie występuje zarówno solo jak i z towarzyszeniem przyjaciół – Krzysztofa Kowalewskiego, Waldka Mieczkowsiego czy Janka Wydry. Wielu znajomych wsparło go również w nagraniu jego solowej pływy złożonej głównie z autorskich ballad. Można na niej usłyszeć Jerzego Porębskiego, Dominikę Żukowską i Andrzeja Koryckiego oraz muzyków Formacji. W Kanadzie organizuje imprezę polonijną Festiwal Morza. Arek ma na koncie dwie płyty „Skąd” i „Dokąd”. Arek Wlizło występuje na Opolszczyźnie na zaproszenie Opolskiego Stowarzyszenia Muzycznego „Pieśni spod żagla” z Opola.

Andrzej Korycki
Zaczęło się w 1983 r. od drugiej nagrody na krakowskich „Shanties”. To chyba wtedy po raz pierwszy w szantowy eter popłynęły dźwięki „Magdy” – piosenki, z która przez lata wielu kojarzyło Andrzeja Koryckiego. Kilka lat później Andrzej przystał do „Starych Dzwonów” – najdostojniejszej polskiej grupy szantowej, z którą występuje do dzisiaj. Od roku 2004 możemy go usłyszeć w duecie z Dominiką Żukowską, niegdyś wokalistką DNA. Niekwestionowanymi atutami tego uroczego duetu są niepospolite, znakomicie dobrane głosy, wspaniałe teksty, oraz bogactwo rytmów i nastrojów przekazywane radośnie przy akompaniamencie gitar. „Jacht Rock and Roll” czy „Bossanowa” to tylko niektóre z przykładów na to, że Korycki (artystyczna dusza duetu) posiada niesłychany dar produkowania żeglarskich przebojów. Słychać to zarówno na płycie solowej Andrzeja („Załoga”), jak i na ostatnio wydanej płycie duetu – „Rejs Tawerną”.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook