Prudnik24

Pomoc dla Natalii

Pomoc dla Natalii
23 stycznia
11:09 2014

Pochodząca z Korfantowa Natalia Paździerska od ponad roku zmaga się z ciężką chorobą – naczyniakiem wewnątrz rdzenia kręgowego. 8 i 14 stycznia przeszła dwie skomplikowane operacje we francuskiej klinice FOCH. Niestety, aby Natalia powróciła do normalnego życia potrzebna jest żmudna i kosztowa rehabilitacja.

Natalia: – Byłam normalną, wesołą dziewczyną, która cieszyła się życiem, realizowała swoje pasje oraz robiła plany na przyszłość. Skończyłam szkoły, które pozwalały mi realizować zainteresowania, jak projektowanie wnętrz i renowacja zabytków architektury. Niestety pod koniec 2012 roku stan zdrowia młodej dziewczyny pogorszył się. Diagnoza brzmiała jak wyrok: naczyniak wewnątrz rdzenia kręgowego. Ta bardzo rzadka choroba, której leczenie wymaga ryzykownej operacji – embolizacji. Żaden z polskich specjalistów nie chciał podjąć się ryzyka zoperowania Natalii i jedynym wyjście był zabieg we francuskiej klinice FOCH.

Stan zdrowia Natalii pogarszał się z miesiąca na miesiąc, a w maju 2013 roku doszło do obfitego krwawienia z naczyniaka, które zakończyło się paraliżem szyi i kończyn. – Lekarze nie ukrywali przede mną informacji, że otarłam się o śmierć, a kolejne krwawienie może skończyć się w najgorszy dla mnie sposób – komentowała Natalia. W międzyczasie ruszyła akcja pomocy dla Natalii, dzięki temu udało się uzbierać niezbędną sumę, która nie tylko pokryła koszty operacji, ale także sfinansowała specjalistyczny transport medycznego do paryskiej kliniki. Łącznie darczyńcy przekazali, a wolontariusze zebrali, ponad 150 tysięcy złotych.

Dwie operacje przeprowadzone w podparyskiej klinice zakończyły się sukcesem, a Natalia wróciła już do kraju. Jednak aby odzyskała pełną sprawność, potrzebna jest kosztowna i długotrwała rehabilitacja. Niewykluczony jest także kolejny zabieg we Francji. Po raz drugi potrzebne jest wsparcie osób, które zechcą wspomóc finansowo rehabilitację Natalii. Aby tego dokonać, wystarczyć wpłacić dowolną kwotę na specjalne konto: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z tytułem wpłaty – Natalia Paździerska, 2402.

Aby zapoznać się z aktualnym stanem zdrowia Natalii i historią jej zmagań z chorobą, wystarczy odwiedzić następujące strony: www.nataliapazdzierska.pl oraz  www.facebook.com/pomocdlanatalii.

(fot. facebook.com/pomocdlanatalii)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook