Prudnik24

Nowa siedziba administracji Aresztu Śledczego

Nowa siedziba administracji Aresztu Śledczego
27 stycznia
08:23 2014

W ostatnim czasie prudniczanie z zaciekawieniem śledzili prace remontowe w budynku znajdującym się nieopodal Parku Miejskiego i krytej pływalni, w którym niegdyś mieściła się m.in. siedziba dzielnicowych. Jak ustaliła nasza redakcja, po remoncie umiejscowiona będzie tam administracja prudnickiego Aresztu Śledczego.

Część pracowników i funkcjonariuszy będzie tam miała swoje biura – informuje mjr Leszek Czereba – dyrektor Aresztu Śledczego w Prudniku. Jak wynika z jego słów, najważniejsza część remontu już się zakończyła, a w obiekcie trwają aktualnie prace wykończeniowe i poprawkowe. Po decyzji o dopuszczeniu budynku do użytkowania, w pomieszczeniach znajdą się także nowe meble.

Można powiedzieć, że ten budynek uległ kapitalnemu remontowi – opowiada mjr Leszek Czereba. –  Jedno z wejść na pierwsze piętro, z przodu, zostało zlikwidowane. W środku również dokonano nowych podziałów na pomieszczenia, cześć uległa wyburzeniu, powstały też nowe. Cała struktura dostosowana jest do wymogów, które wynikają m.in. z przepisów BHP – zaznacza dyrektor Aresztu Śledczego.

Remont opuszczonego przez policję obiektu był możliwy dzięki okazji, jaką stworzyło ogłoszenie przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej roku 2013 Rokiem Funkcjonariusza.

Z tego tytułu, w ramach poprawy warunków pełnienia służby i pracy, otrzymaliśmy pieniążki i sfinansowaliśmy remont – kontynuuje nasz rozmówca.

Koszt przeprowadzonych prac to około 700 tysięcy zł.

Po przeprowadzce do nowego budynku, pomieszczenia, które do tej pory były użytkowane przez funkcjonariuszy pionu administracyjnego, zostaną zaadoptowane na cele mieszkalne dla osadzonych i tym samym jednostka zwiększy swoją pojemność o około 20 miejsc – kończy mjr Leszek Czereba.

Budynek ma zostać oddany do użytku na przełomie lutego i marca.

Gazeta Prudnik24 – numer 271

Reklamy

 

ReklamyFacebook