Prudnik24

Sreberka z Obuwnika

Sreberka z Obuwnika
17 lutego
12:35 2014

Łuczniczki Obuwnika Prudnik wywalczyły srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w dniach 14-16 lutego w Zamościu.

Żeński zespół Obuwnika w składzie: Aleksandra Wojnicka, Milena Barakońska i Karolina Farasiewicz, zajmował po kwalifikacjach 5 miejsce, za zespołami z Żywca, Dąbrowy Tarnowskiej, Pielgrzymki i Warszawy. Już w pierwszej rundzie finałowej, prudniczanki trafiły na wyżej notowaną drużynę Marymontu Warszawa. Po jednostronnym pojedynku, Obuwnik wygrał 5:1 i awansował do półfinału. Tam czekał już LKS Łucznik Żywiec w składzie: Natalia Leśniak (olimpijka z Londynu), Marlena Wejnerowska i Joanna Rząsa. Ten niezwykle wyrównany i zdecydowanie najlepszy zespół kwalifikacji (1675 punktów przy 1613 Obuwnika), przegrał z bardzo dobrze dysponowani dziewczynami z Prudnika 5:1. Ten wynik otworzył im drogę do finału, w którym zmierzyły się z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (Agata Bulwa, Katarzyna i Małgorzata Mickiewicz). Niestety musiały uznać wyższość rywalek i w ostatnim pojedynku przegrały 2:6. Ten znakomity występ dał im jednak srebrny medal!

To nie był jednak koniec medalowych zdobyczy prudnickich łuczników. Srebrny medal w kategorii mixt zdoła Milena Barakońska i Kasper Helbin, pokonując kolejno Marymont Warszawa II (6:0), LKS Łucznik Żywiec I (5:3), KS Społem Łódź I (5:4). W finale przegrali jednak z parą Adrianna Żyrańska i Grzegorz Jaślar z klubu GLKS Unia Pielgrzymka.

Takie wyniki bardzo dobrze wróżą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbędą się już na początku marca w Milówce.

Wyniki indywidualne: Milena Barakońska – 7 m.; Aleksandra Wojnicka – 8 m.; Karolina Farasiewicz – 21 m.; Kasper Helbin – 15 m.; Michał Kamiński – 29 m. Damian Idzi i Dominik Makowski nie awansowali do serii finałowych.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook