Prudnik24

Awans na wyciągnięcie ręki

18 marca
16:12 2014

Koszykarze Pogoni Prudnik niespodziewanie wygrali w Chorzowie i są o krok od awansu do dalszej fazy rozgrywek play-off.

Zanim jednak Pogoń rozpoczęła rywalizację w decydującej fazie rozgrywek, do Prudnika przyjechał Doral Zetkama Nysa Kłodzko, w którego składzie znajduje się były koszykarz biało-niebieskich – Maciej Lepczyński.

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej nie było rewelacyjne w wykonaniu gospodarzy, lecz bardzo konsekwentne. Pogoń po słabym początku i festiwalu strat z obu stron, zaczęła odrabiać straty i skutecznie punktować Doral. Ostateczne przełamanie nastąpiło w trzeciej kwarcie, a kilkupunktową przewagę miejscowi dowieźli już do końca.

Ten mecz nie zmienił nic w ligowej tabeli, a podopiecznych Tomasza Michalaka czekał wyjazd do Chorzowa.

Na trudnym terenie, w hali Hajduki, zostało rozegrane pierwsze spotkanie play-off. Chorzów przy ulicy Granicznej przegrał zaledwie dwa razy, skutecznie odprawiając m.in. Pogoń. Biało-niebiescy musieli jednak wygrać, by mieć komfortową sytuację przed drugim spotkaniem.

Ta, wydawać by się mogło, niemożliwa sztuka, udała się! Prudniczanie znakomicie zaczęli mecz, wygrywając pierwszą kwartę 11:25. Widać było, że goście są maksymalnie skoncentrowani. Nie tracili głupio piłek i systematycznie odskakiwali od przeciwnika. W drugiej kwarcie po celnym rzucie za trzy Marcina Łakisa, biało-niebiescy wyszli nawet na 20-punktowe prowadzenie, co z takim przeciwnikiem jak Alba nie zdarza się często. Od tamtego momentu koszykarze z Opolszczyzny trzymali rywala na dystans, nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł i zbliżenie się nawet o kilka punktów.

Bardzo dobre zawody rozegrała cała pierwsza piątka: Chmielarz, Madziar, Leszczyński, Stalicki i Cichoń, co jest bardzo dobrym prognostykiem, przed kolejnym spotkaniem, które już w najbliższą sobotę w hali Obuwnik.

Alba Chorzów – KS Pogoń Prudnik 72:87 (11:25, 20:19, 18:25, 23:18)