Prudnik24

Grand Prix dla Obuwnika

Grand Prix dla Obuwnika
24 marca
17:14 2014

Udane zawody, przy pięknej aurze, lecz silnych podmuchach wiatru, zaliczyli prudniccy łucznicy, którzy od piątku startowali w Grand Prix Kadry Narodowej i Ekstraklasie.

Po piątkowych kwalifikacjach, drugie miejsca zajmowali: Milena Barakońska i Kasper Helbin. Soboty również przyniosła dobre rezultaty, plasując prudnickich zawodników odpowiednio na szóstej i piątej pozycji. Następnie rozegrano pojedynki systemem „każdy z każdym”. Tutaj swoją dominację potwierdziła Milena Barakońska, wygrywając siedem z dziewięciu pojedynków, notując bardzo dobre występy z wyżej notowanymi zawodniczkami, m.in. wicemistrzyniami świata i olimpijką z Londynu.

W pojedynkach juniorskich Kasper Helbin wygrał pięć z siedmiu pojedynków i zajął trzecie miejsce za Kacprem Bizoniem (Łucznik Żywiec) i Rafałem Wójcikiem (UKS Włoszczowice).
Pozostali zawodnicy startujący w zawodach: Karolina Farasiewicz i Maciej Siekierski, zajęli 6 i 8 miejsce w swoich kategoriach.

Udane, indywidualne starty, przełożyły się również na sukcesy drużynowe. W męskiej Ekstraklasie, po raz pierwszy w historii, zawodnicy Obuwnika wygrali rundę. Zespół w składzie: Michał Kamiński, Kasper Helbin, Maciej Siekierski i Dominik Makowski, wygrał sześć pojedynków, ustępując jedynie Marymontowi Warszawa. Takie rezultaty dały naszym zawodnikom zwycięstwo, plasując się przed utytułowanymi drużynami z Żywca i Kielc.

Znakomicie spisała się również drużyna kobiet. W pierwszej rundzie Ekstraklasy, drużyna w składzie: Milena Barakońska, Aleksandra Wojnicka, Karolina Farasiewicz i Katarzyna Kielec, zajęła drugie miejsce, uznając wyższość zespołu z Żywca.

Prudnickie zawody rozpoczęły tegoroczny sezon na torach otwartych, dlatego organizatorzy obawiali się o pogodę. Istniały bowiem obawy, że niektóre konkurencje zostaną przeniesione do hali.

Kolejne zawody z udziałem kadry oraz prudnickich łuczników odbędą się w dniach 4-5 kwietnia – Puchar Gór Opawskich oraz 11-13 kwietnia – Grand Prix i Ekstraklasa.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook