Prudnik24

Oldboje zafundowali grad bramek

Oldboje zafundowali grad bramek
03 kwietnia
12:28 2014

Stowarzyszenie sportowe „Tigers” już po raz drugi zorganizowało turniej oldbojów zatytułowany „Witamy wiosnę”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Starzejmy się wolniej, bądźmy fizycznie aktywni”. Emocji nie zabrakło.

W turnieju rozgrywanym w sobotę, 29 marca na Orliku w Parku Miejskim, wystąpiły aż dwie drużyny prudnickich „Tigersów”, a także Auto Wojdyło Kędzierzyn Koźle i drużyna Oldboys Polanica. Wszystkie zespoły, poza drugim garniturem „Tigersów”, brały udział w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Oldbojów w Polanicy, kiedy to, jak pamiętamy, prudnicka drużyna zdobyła pierwsze miejsce. W trakcie turnieju można było zobaczyć również drugą ekipę kraju – wicemistrzów Polski – Oldboys Polanica.

Ideą turnieju jest zachęcenie ludzi w wieku powyżej czterdziestu pięciu lat do aktywności fizycznej – wyjaśnił naszej redakcji członek „Tigersów” Edward Głuszko. Zapytany o przezabawnego tygrysa, który witał się z uczestnikami zabawy, wyjaśnił, że obecność maskotki jest efektem współpracy stowarzyszenia z prudnickim centrum zabawy „Tygrysek”.

Tygrys był obecny już podczas ubiegłorocznego pikniku sportowego, jest z nami także teraz, a że jesteśmy z centrum zabaw w doskonałej komitywie, liczymy na dalszą współpracę – śmiał się Edward Głuszko.

Organizatorzy zdecydowali, że jedna połowa spotkania trwać będzie 15 minut. Nagrodami były puchary, ponadto wyróżniono indywidualnie najlepszych zawodników – bramkarza i króla strzelców. Przewidziano też nagrodę dla najstarszego zawodnika turnieju. Po emocjonujących rozgrywkach, w których posypał się grad goli, uczestnicy udali się na uroczysty obiad do restauracji „Parkowa”.  Nadmieńmy, że pogoda w trakcie rozgrywek była iście wiosenna. Oby podobnie, a nawet cieplej, było w czerwcu, w trakcie kolejnego pikniku sportowego, jaki z wielką pompą zorganizują „Tigersi”. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

WYNIKI:
AUTO WOJDYŁO KĘDZIERZYN KOŹLE – TIGERS PRUDNIK I 5:3
OLDBOYS POLANICA – TIGERS PRUDNIK II 8:1
OLDBOYS POLANICA – TIGERS PRUDNIK I 6:3
AUTO WOJDYŁO KĘDZIERZYN KOŹLE – TIGERS PRUDNIK II 6:2
TIGERS PRUDNIK I – TIGERS PRUDNIK II 7:2
OLDBOYS POLANICA – AUTO WOJDYŁO KĘDZIERZYN KOŹLE 6:2

I    MIEJSCE – OLDBOYS POLANICA
II   MIEJSCE – AUTO WOJDYŁO KĘDZIERZYN KOŹLE
III  MIEJSCE – TIGERS PRUDNIK I
IV  MIEJSCE – TIGERS PRUDNIK II

KRÓL STRZELCÓW – JAN TYRAŁA ( OLDBOYS POLANICA) 7 BRAMEK
NAJSTARSZY ZAWODNIK – JÓZEF ZAKOWICZ ( TIGERS PRUDNIK II)
NAJLEPSZY BRAMKARZ – RYSZARD KASPERSKI ( AUTO WOJDYŁO KĘDZIERZYN KOŹLE)

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook