Prudnik24

„Miłość w muzyce i literaturze”, czyli powitanie wiosny w PG nr 1

„Miłość w muzyce i literaturze”, czyli powitanie wiosny w PG nr 1
04 kwietnia
21:55 2014

Koncert „Miłość w muzyce i literaturze”, będący podsumowaniem tak zatytułowanego projektu edukacyjnego, odbył się w czwartek 20 marca br. w auli prudnickiego Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Tańcem i śpiewem powitali wiosnę uczniowie PG nr 1, wspierani przez przedstawicieli grona pedagogicznego, a także rodziców i przyjaciół, którzy zasiedli jako publiczność w szkolnej auli (chociaż „zasiedli” nie jest zbyt precyzyjnym określeniem, bo wielu nie dało rady usiedzieć w miejscu). Wśród widzów byli również emerytowani nauczyciele „jedynki”, a także goście specjalni: burmistrz Franciszek Fejdych, wiceprzewodniczący rady miejskiej Edward Mazur, oraz radna Zofia Zeprzałka-Krzemień, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej.

Trzeba przyznać, że treść koncertu, na którą złożyły się wykonywane przez uczniów (w  jednym przypadku wspólnie z rodzicami) polskie i zagraniczne przeboje muzyki popularnej, traktujące o miłości, to temat w sam raz na tego typu okazję. Całość uzupełniły znane utwory poetyckie i aforyzmy, które przytaczali pomiędzy piosenkami konferansjerzy – Julia Cieśla i Jacek Masłowski.

Dodajmy, że wykonawcy praktycznie w każdej z piosenek zaprezentowali odmienne choreografie oraz stroje. Sądząc po żywiołowych reakcjach publiczności (zachęcanej przez prowadzących do wspólnego śpiewania z wykonawcami), zarówno dobór utworów jak i ich wykonania bardzo się podobały. Część widzów dopasowała się do konwencji i również przybyła w przebraniach.

Naturalnie na zakończenie nie obyło się bez bisów, a następnie życzeń i gratulacji dla wykonawców oraz pań Alicji Główki i Aleksandry Zięby – pomysłodawczyń i koordynatorek projektu edukacyjnego.

– Planowaliśmy wystawienie tego na walentynki, ale temat okazał się bardzo obszerny. Cały czas znajdowało się coś nowego, co jeszcze chciałyśmy dołączyć, dlatego koncert odbył się dopiero teraz. Sam projekt edukacyjny i próby trwały sześć tygodni, ale prace nad nim  rozpoczęły się wcześniej. Było to m.in. zebranie i przygotowanie materiału. W całość zaangażowana była też spora grupa uczniów – przyznała Aleksandra Zięba, nauczycielka w PG nr 1 w Prudniku.

– Dlaczego miłość? Bo to temat dość głęboki i jednocześnie można mówić o niej bardziej na poważnie, ale też i niefrasobliwie – wyjaśniła pani Aleksandra.

Repertuar i wykonawcy koncertu:
1. „A ja nie chcę czekolady” – Agata Baziak, Angelika Litwin
2. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”- grupa projektowa, rodzice i nauczyciele
3. „Hej czy Ty wiesz” – Paulina Bul, Oliwia Józefowiak, Sylwia Gizińska
4. „I just call” – Weronika Hrynek, Julia Barłoga
5. „Nie bądź taki szybki Bill” – Julia Barłoga
6. „Kołysanka dla nieznajomej” – Marta Skulska, Karolina Józefowiak
7. „Gimme, gimme, gimme” – Aneta Bochenek, Natalia Raba
8. „Windą do nieba” – Agata Mazurek
9. „Za Tobą pójdę jak na bal” – Oliwia Łukaszewicz
10. „Stand by me” – Milena Malinowska, Sandra Podwysocka
11. „Serduszko puka” – Kamila Mięczakowska, Karolina Janiszewska
12. „You’re my heart” – Wiktoria Rola, Magdalena Maciarz
13. „Zawsze z Tobą” – Mateusz Stępień, Aneta Bochenek
14. „Dajana” – Marcelina Hajducka, Pamela Muniak
15. „Do you love me” – Wiktoria Rola, Magdalena Maciarz

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook