Prudnik24

Helbin dominuje

Helbin dominuje
15 kwietnia
14:26 2014

Po bardzo dobrym występie w VII Pucharze Gór Opawskich i VII Memoriale Romana Karawana, Kasper Heblin nie zwalnia tempa. Tym razem wygrał II Grand Prix Kadry Narodowej, które zostało rozegrane w miniony weekend w Prudniku.

Łucznik Obuwnika Prudnik, który rocznikowo powinien startować w kategorii juniorów, w Grand Prix rywalizował z seniorami. Młody zawodnik uzyskał trzeci rezultat – 1308 punktów i dzięki temu został dokooptowany do niedzielnej rywalizacji z najlepszymi seniorami w kraju. Należy zwrócić uwagę, że wynik uzyskany w kwalifikacjach, jest najwyższy w 50-letniej historii klubu! Dodatkowo Helbin wyrównał rekord Polski juniorów na odległości 30 metrów, gdzie uzyskał 355 na 360 możliwych do zdobycia punktów.

W niedzielnych pojedynkach Kasper prezentował się równie dobrze jak wcześniej. Wygrał siedem pojedynków i zajął pierwsze miejsce w zawodach, zostawiając w tyle Rafała Wojtkowiaka z Unii Pielgrzymka i Michała Detkę ze Stelli Kielce.

– Znakomita dyspozycja naszego zawodnika cieszy przed kolejnymi zawodami kwalifikującymi do Mistrz Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się wyjątkowo szybko, bo już w maju. – mówi trener Kazimierz Kocik. – Kasper zdobył również bardzo dużo punktów w kwalifikacjach do Pucharów Świata seniorów – dodaje.

W zawodach dobrze zaprezentowała się również Milena Barakońska, która zajęła 8 lokatę z rekordem życiowym na 70 metrów, a także Karolina Farasiewicz, która zajęła 2 pozycję i była najlepszą z juniorek, które walczą o start w Mistrzostwach Europy.

Po zakończonych zawodach Kadr narodowych, odbyła się druga runda łuczniczej Ekstraklasy. Kobiecy zespół Obuwnika w składzie: Milena Barakońska, Karolina Farasiewicz, Katarzyna Kielec i Aleksandra Wojnicka, musiał ustąpić jednie Łucznikowi Żywiec, natomiast mężczyźni: Michał Kamiński, Kasper Helbin, Damian Idzi i Maciej Siekierski, zajęli czwartą lokatę.

Kolejne zawody ligowe odbędą się na początku maja w Legnicy, natomiast w ostatni weekend kwietnia prudniccy juniorzy będą rywalizować w słoweńskim Kamniku, gdzie będą walczyć o kwalifikację do Mistrzostw Europy Juniorów.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook