Prudnik24

Pogoń przegrywa w Łubnianach

21 kwietnia
21:27 2014

pogon-herbGospodarze, zgodnie z przewidywaniami, postawili ciężkie warunki, którym prudniccy piłkarze nie podołali. Po pierwszym straconym golu biało-niebiescy otworzyli się, a skutecznie grający tego dnia Śląsk, skarcił gości dwoma kolejnymi bramkami.

Spotkania 20 kolejki Saltex IV ligi rozegrane zostały w Wielką Sobotę. Prudniczan czekał ciężki, wyjazdowy mecz w Łubnianach. – Śląsk sprowadził do siebie zawodników mających II ligowe ogranie i przygodę z Odrą Opole. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na Tracza, Sobottę i Drąga. Łubniany nie będą łatwym przeciwnikiem – ostrzegał Dariusz Przybylski, trener prudnickich piłkarzy.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wzajemnego sprawdzania. Żadna drużyna nie chciała podjąć ryzyka, lecz na szczególną uwagę zasługiwała dobra organizacji gry gospodarzy. Podania były przemyślane, a ruchy poszczególnych formacji nie odbywały się chaotycznie. Remis nie utrzymał się jednak długo. W 15. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Langosz, a jego strzał obronił Roskosz. Był on jednak bezradny przy dobitce i było 1:0. Prudniczanie musieli zaatakować, ale większość ich prób zatrzymywała obrona gospodarzy, dowodzona przez Drąga, który sam przerywał większość akcji biało-niebieskich. Kilka minut później, z powodu kontuzji, boisko opuścić musiał Wójtowicz, który od spotkania z Jemielnicą narzekał na uraz mięśnia czworogłowego. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron miejscowi nadal grali mocno skoncentrowani, a prudniczanie wyglądali na nieco zagubionych, często przy tym faulując. W 70. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy, a egzekutorem został Nowak, który precyzyjnym strzałem, pomimo sporej odległości (około 35 metrów), umieścił piłkę w bramce Roskosza. Chwilę później kolejny raz faulował Cajzner, co poskutkowało drugą żółtą kartką i Pogoń musiała radzić sobie w dziesięciu.

Kolejne bramki padły już w doliczonym czasie gry. Najpierw, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, skutecznie główkował Grabowiecki, a chwilę później bramkarza gospodarzy pokonał Rudzki, strzelając honorową bramkę dla biało-niebieskich. Wynik 3:1 oznacza, że żadna z drużyn nie przesuwa się w tabeli. Pogoń nadal okupuje 11, a Śląsk 13-te miejsce w Saltex IV lidze.

Śląsk Łubniany – Pogoń Prudnik 3:1
Langosz (15’), Nowak (70’), Grabowiecki (90’) – Rudzki (90’)