Prudnik24

Historia prudnickiego łucznictwa na papierze

Historia prudnickiego łucznictwa na papierze
07 maja
19:13 2014

Starostwo powiatowe zamierza wydać publikację poświęconą historii prudnickiego łucznictwa. Autorem tej niezwykłej książki będzie Ryszard Kasza – dziennikarz telewizji kablowej Tele Info, a w przeszłości łucznik KS Obuwnik. Książka ujrzy światło dzienne prawdopodobnie w wakacje tego roku.

Publikacja ma uczcić okrągłą, pięćdziesiątą rocznicę powstania klubu KS Obuwnik i zawrzeć jego historię od momentu powstania, w 1964 roku, aż do dnia dzisiejszego.

Materiały, które zbieram od roku, w największej mierze pochodzą z kroniki klubu prowadzonej do lat siedemdziesiątych, poza tym korzystam z wycinków prasowych i prywatnych kronik zawodników. Wiele dały mi też rozmowy, jakie z nimi przeprowadziłem – tłumaczy inicjator wydania publikacji i jej autor Ryszard Kasza, który podjął się także wykonać skład i łamanie. Jak zapewnia, pracuje nad książką w czynie społecznym, ponieważ klub nie ma zbyt wielu środków na funkcjonowanie.

Zbierałem materiały do filmu, więc przy okazji skorzystam z nich przy pracy nad książką – mówi dziennikarz. – Ponadto mam wiedzę w tym zakresie przez bezpośredni związek z klubem, którego byłem zawodnikiem. Poza tym w pewnym okresie pełniłem także funkcję  członka zarządu. 

Praca nad książką jest już w większości ukończona i w ciągu trzech tygodni powinna zostać sfinalizowana. Koszty druku zostaną pokryte ze środków powiatu prudnickiego, w ramach konkursu dla organizacji pożytku publicznego, a także – w pewnej części – ze środków KS Obuwnik.

W rozmowie z naszą redakcją starosta prudnicki Radosław Roszkowski przyznał, że motywacją do wydania publikacji było duże zainteresowanie, jakim cieszy się wydana niedawno książka o historii piłkarskiej Pogoni Prudnik.

Sukces tej książki, której byłem współautorem, przekonał mnie, że warto zajmować się historią społecznych inicjatyw, które angażowały niezliczone grono działaczy, trenerów i zawodników. Historia niezebrania i niezapisana może zaginąć – podkreślił szef powiatu.

Dodajmy, że publikacja ma zostać opublikowana w ilości tysiąca egzemplarzy.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook