Prudnik24

II Nyski Rajd Trekingowy

08 maja
11:09 2014

II_nyski_rajdLokalna Organizacja Turystyczna „Na jednej Łodzi” we współpracy ze Starostwem Nyskim oraz lokalnymi sponsorami zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w II Nyskim Rajdzie Pieszym „Śladami Księstwa Nyskiego”, który odbędzie się 17 maja 2014 r. Wyjścia z Bastionu Św. Jadwigi w Nysie w godzinach 6.00-13.00.

W I rajdzie udział wzięło ponad 200 osób. W tym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie naszą imprezą. Rajd polega na przejściu wybranej przez siebie trasy. W tym roku proponujemy do wyboru trasy o długości 8, 25, 40 i 50 kilometrów. Na całej długości tras będą rozmieszczone punkty kontrolne, na których uczestnik będzie zdobywał pieczątki. Potwierdzeniem przejścia całego rajdu jest zdobycie kompletu pieczątek i okazanie ich na mecie.

W przypadku najkrótszej trasy – 8 km, obowiązują zasady gry miejskiej, które są zawarte w osobnym regulaminie. Trasy trekkingowe zostały tak pomyślane i ułożone, aby ukazywać piękno krajobrazu i atrakcje dawnego Księstwa Nyskiego.

Księstwo Nyskie powstało oficjalnie w 1290 roku, kiedy to książę Henryk IV Probus dał biskupom prawo książęce nad tymi ziemiami. Nysa nabrała innego charakteru i zaczęła się bardzo szybko rozwijać. Koniec Księstwa przypada na rok 1810, kiedy to nastąpiła sekularyzacja dóbr kościelnych – czyli zagarnięcie majątku kościelnego przez Prusaków. Na trasie naszego rajdu odnajdą Państwo mnóstwo pamiątek, reliktów związanych z biskupim panowaniem na tych ziemiach i będzie to ciekawy sposób na zabawę połączony z edukacją historyczną.

Więcej informacji odnośnie rajdu można uzyskać pod numerem telefonu: 691 342 595

(źródło: NDK Nysa)

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook