Prudnik24

Sukces głogóweckich piwowarów

02 czerwca
08:47 2014

skrzoutek_etykietaW pierwszej połowie maja odbył się V Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Po raz drugi atrakcją Festiwalu był internetowy Konkurs Etykiet Piwnych, który podzielono na dwie kategorie: Konkurs Domowych Etykiet Piwnych oraz Konkurs Komercyjnych Etykiet Piwnych. Sukcesem młodych, głogóweckich piwowarów zakończyła się rywalizacja w pierwszej kategorii.

Jury złożone z grafików oraz przedstawicieli organizatorów wybrało najciekawsze nadesłane etykiety, które następnie zeskanowano i umieszczono na konkursowej stronie internetowej. Głosy można było oddawać przez ponad miesiąc, bo od 4 kwietnia do 9 maja br. Po ich podliczeniu ogłoszono wyniki, które poprawiły humor głogóweckim piwowarom: Łukaszowi i Markowi Szała, prowadzącym domowy browar „Inna beczka”. Etykieta „Skrzoutek 2”, nawiązująca grafiką do głogóweckich legend, zdobyła I miejsce!

Dla dziennikarskiej rzetelności: II miejsce zajęła etykieta nadesłana przez Aleksandrę Trochym prowadzącą „Browar Starowiejski”, a III miejsce etykieta browaru „Malinowy Jęczmień” będącego własnością Grzegorza Maliny.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów głogóweckim piwowarom!

Pepo

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook