Prudnik24

Helbin z rekordem Polski

03 czerwca
13:22 2014
(w czarnych dresach od lewej: Aleksandra Wojnicka, Karolina Farasiewicz, Dominika Byra, Milena Barakońska)

(w czarnych dresach od lewej: Aleksandra Wojnicka, Karolina Farasiewicz, Dominika Byra, Milena Barakońska)

Łucznik Obuwnika Prudnik Kasper Helbin pobił rekord Polski juniorów na dystansie 2×70 metrów.

Podczas Grand Prix Kadry Narodowej, która odbyło się w miniony weekend w Dąbrowie Tarnowskiej, prudnicki łucznik ustanowił nowy rekord kraju na dystansie 2×70 metrów, który od tej chwili wynosi 666 punktów. Dzięki temu wynikowi, a także ostatniej serii za 59 punktów (na 60 możliwych), młody zawodnik zajmował pierwsze miejsce w grupie seniorskiej na półmetku rywalizacji.

– Zawody Grand Prix to jest maraton łucznicy, który trwa około 10 godzin, dlatego w dalszej części rywalizacji nie było już tak dobrze – komentował drugą część łuczniczych zmagań trener Kazimierz Kocik.

Ostatecznie Grand Prix wyłoniło reprezentantów Polski, którzy pojadą na Puchar Europy Seniorów do bułgarskiej Sofii. W kadrze znaleźli się prudniczanie: Milena Barakońska i Kasper Helbin.

Podczas zawodów w Dąbrowie Tarnowskiej dobrze zaprezentowała się również juniorka – Karolina Farasiewicz. W swojej kategorii wygrała wszystkie pojedynki i zajęła pewne, pierwsze miejsce.

Grand Prix, tradycyjnie już, było również połączone z rywalizacją klubową. W kolejnej, IV rundzie łuczniczej Ekstraklasy drugą lokatę, ustępując jedynie drużynie z Żywca, zajęły zawodniczki Obuwnika Prudnik w składzie: Aleksandra Wojnicka, Karolina Farasiewicz, Dominika Byra i Milena Barakońska. Ten wynik umocnił je na pozycji wicelidera ligowych zmagań.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook