Prudnik24

Kradli paliwo

03 czerwca
15:13 2014

kradziez_paliwa_1Na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn, którzy są podejrzewani o kradzieże paliwa z samochodów ciężarowych.

Podczas nocnego patrolu, funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie zauważyli, że w pobliżu zaparkowanego samochodu ciężarowego w Lubrzy, „kręcą się” podejrzane osoby. Na widok pojazdu, sprawcy wsiedli do samochodu i próbowali odjechać. Kryminalni szybko zorientowali się, że osoby te chciały ukraść paliwo z ciężarówki. 

Po kilkuminutowym pościgu, który dla podejrzanych zakończył się na polnej drodze, zatrzymano trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu nyskiego, w wieku 17-22 lata. W pobliżu samochodu znaleziono natomiast pięć kanistrów oraz gumowe węże, odcięte kilka dni wcześniej z dystrybutora, na jednej ze stacji paliw. Ujawniono również inne przedmioty mogące posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Sprawy zostali również powiązani z innymi kradzieżami paliw, jakie w ostatnim czasie miały miejsce na terenie powiatu prudnickiego. Każdemu z mężczyzn postawiono 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, kradzieży i usiłowania kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnionych czynów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło, fot.: KPP Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook