Prudnik24

Policjanci tuż za podium

Policjanci tuż za podium
03 czerwca
10:05 2014

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbył się II etap eliminacji do II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Reprezentujący prudnicką komendę starszy posterunkowy Grzegorz Rozembajger i posterunkowa Magdalena, zajęli wysokie 4 miejsce.

Do etapu wojewódzkiego dostali się funkcjonariusze, którzy w swoich powiatach wykazali się najszerszą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy. Eliminacje rozpoczęły się testem wiedzy, po którym wszystkie drużyny przystąpiły do drugiego etapu. Każdy patrol miał do przeprowadzenia interwencję połączoną z udzielaniem pierwszej pomocy. Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane, ale jak we wszystkich zawodach, zwycięzca był tylko jeden.

Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, którą reprezentowali: sierż. sztab. Aleksander Rawski i st. sierż. Tomasz Drożak. Drugie miejsce zajęli policjanci z Kluczborka, a trzecie przypadło funkcjonariuszom z Namysłowa. Policjanci z Prudnika zajęli wysokie 4 miejsce.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo opolskie w III etapie zawodów, których finał odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Słupsku. Wyróżnienia i gratulacje zwycięzcom złożył insp. Zbigniew Białostocki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

(źródło: KPP Prudnik)

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook