Prudnik24

Stowarzyszenie „Extreme Art”: Rozpoczęli z pompą!

Stowarzyszenie „Extreme Art”: Rozpoczęli z pompą!
10 czerwca
09:02 2014

W niedzielę, 8 czerwca imprezą plenerową przed altaną w prudnickim parku miejskim zainaugurowała swoją działalność nowa prudnicka inicjatywa – Stowarzyszenie Sztuki Niezależnej „Extreme Art”.

Kilkugodzinna impreza zgromadziła licznych widzów, którzy z pewnością nie żałowali niedzielnego popołudnia i wieczoru. Zaserwowano im różnorodny kulturalny koktajl, którego elementami były m.in. występy taneczne w wykonaniu Martyny Ślusarczyk, a także dziewczynek z ogniska baletowego Arabeski, prowadzonego przez Joannę Zmarzlik.

Wraz z grupą bębniarzy zaprezentował się również Robert Jakóbczak vel Kuba, prowadzący Szkołę Gry na Bębnach. Wspólnie zagrali kilka rytmów z Afryki Zachodniej (w tym: rytm serca oraz weselny), które podobno liczą sobie kilka tysięcy lat.

Przy akompaniamencie bębnów występ solowy miała także sama Joanna Zmarzlik, która specjalizuje się w wielu gatunkach, także w tańcu brzucha. Przed parkową altaną zaprezentowała elementy tańca etno, wzbogacone o taniec nowoczesny.

O teatralny akcent zadbał natomiast Michał Szachnowski – instruktor i aktor współpracujący również z POK, gdzie prowadzi zajęcia z grupą teatralną – którego podopieczna zaprezentowała pantomimę.

W międzyczasie odbywał się także happening plastyczny, bo znany dobrze prudniczanom Marek Bień pozwolił dzieciom ozdobić farbami plakatowymi swój samochód, czego efekt był naprawdę interesujący.

Świetny koncert zagrali ponadto goście ze Strzelec Opolskich: „Young Brass Electro Band”. To działający od trzech lat, młody duchem i wiekiem, big band pod batutą Michała Sklebica. Zespół ma składzie także prudniczankę, Barbarę Oczkowską, która oprócz gry na trąbce udziela się też wokalnie. Muzycy pokazali słuchaczom, że świetnie czują się chyba w każdym repertuarze, potrafią zagrać wszystko – nawet utwory Michaela Jacksona (np. Thriller), czy rockowe klasyki („Living on a prayer” grupy Bon Jovi). Wspólnie z big bandem zagrała także szefowa stowarzyszenia „Extreme Art”, pianistka Barbara Hortyńska-Swendrowska.

Po koncercie pokazano jeszcze pokaz slajdów zdjęć grupy FOTO PRUDNIK, a na fortepianie przygrywał Maciek Bugajski, absolwent PSM II stopnia w Nysie i podopieczny  Barbary Hortyńskiej-Swendrowskiej.

Przez cały czas czynne było także stoisko firmy Konstruktorzy Robotów. Jej właściciel, Tomek Tomczak (również członek stowarzyszenia), potrafił swoimi konstrukcjami zainteresować dzieci do późnych godzin wieczornych, co samo w sobie wystarczy za rekomendację.

Jak mówi Barbara Hortyńska-Swendrowska, prudniccy twórcy zrzeszyli się, bo mają wiele ciekawych pomysłów na dalsze, wspólne działania, w które chcą wciągnąć prudniczan. Zapowiada, że o stowarzyszeniu usłyszymy jeszcze nie raz. Trzymamy kciuki, bo inicjatywa ta bardzo się nam podoba!

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook