Prudnik24

Dni gminy Głogówek 2014: Niezawodny „Piasek”

Dni gminy Głogówek 2014: Niezawodny „Piasek”
29 czerwca
20:34 2014

Największa gwiazda tegorocznej edycji głogóweckiego święta nie zawiodła publiczności. Andrzej Piaseczny dowiódł, że nie przypadkowo od lat należy do najpopularniejszych wykonawców z kręgu muzyki popularnej, zwanej z angielska „main streamem”.

Artysta podczas koncertu postawił na sprawdzone, dobrze znane choćby z radiowych rozgłośni przeboje, wykonując praktycznie większość z nich, i przy okazji dając licznie zgromadzonej na głogóweckim rynku publiczności możliwość śpiewania tekstów razem z nim.

W repertuarze znalazły się: numery wykonywane jeszcze z zespołem Mafia, oraz wiele przebojów, które Andrzej Piaseczny wylansował w trakcie kariery solowej (wszystkie raczej nie zmieściłyby się w standardowym czasie trwania koncertu).

Niemal półtoragodzinny występ bardzo dobrze dysponowanego wokalnie „Piaska” mógł, a właściwie „musiał”, się podobać. Tym bardziej, że na scenie towarzyszył mu cały sztab muzyków – aż trzech gitarzystów (w tym basista), perkusista, klawiszowiec, oraz drugi wokal w osobie Dominiki Kurdziel, znanej swego czasu m.in. ze wspólnych występów z Pawłem Kukizem – co także „było słychać”. Poza tym swoją pracę dobrze wykonali oświetleniowcy, i ze sceny praktycznie w każdym kolejnym numerze biły różnorodne iluminacje.

Swoje bogate możliwości wokalne pokazała również Dominika Kurdziel, wykonując bez asysty „Piaska” przebój wylansowany przed laty przez Ewę Bem z zespołem Bemibek – „Podaruj mi trochę słońca”.

Już bis Andrzej Piaseczny przypomniał publiczności energetyczne „Mocniej”, a zakończył jednym z największych swoich przebojów, liryczną balladą „Niecierpliwi”, owocem współpracy z Robertem Chojnackim, która uczyniła z „Piaska” gwiazdę.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook