Prudnik24

50-lecie KS „Obuwnik” i XXVIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

29 lipca
10:56 2014

Ksiazka obuwnikJuż wkrótce, od 1 do 3 sierpnia br., Klub Sportowy „Obuwnik” będzie obchodził  jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 2-3 sierpnia w naszym mieście odbędą się XXVIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

W ramach obchodów 50-lecia założenia klubu odbędzie się spotkanie jego obecnych władz z byłymi i obecnymi zawodnikami, oraz działaczami „Obuwnika”. Swój udział w uroczystości zapowiedział m.in. prezes Polskiego Związku Łuczniczego – Zdzisław Kozłowski. 50-lecie KS Obuwnik zaszczycą również wybitni zawodnicy prudnickiego klubu, w tym:
– Jadwiga Wilejto –  olimpijka z Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwy (1980), wielkorotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski.
– Joanna Pawlik-Helbin – olimpijka z Seulu (1988), mistrzyni Polski w wieloboju indywidualnym (1984).
– Małgorzata Jania – Kublicka – II wicemistrzyni świata w drużynie podczas Akademickich Mistrzostwach Świata w Madrycie (2000)
– Milena Barakońska – złoty medal halowych mistrzostw świata juniorek w Rzeszowie (2009)

– Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim zawodnikom za wniesiony wkład w propagowanie prudnickiego łucznictwa na arenach Polski i świata. Jest to ponadto doskonała okazja do spotkania się po latach byłych zawodników, oraz działaczy – mówi prezes KS Obuwnik, Piotr Kielec.

Dodaje, że Polski Związek Łuczniczy powierzył klubowi organizacje XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski o Puchar PKOL, które zostaną rozegrane na obiekcie „Obuwnika” w sobotę (2 sierpnia, półfinały) i niedzielę (3 sierpnia, finały). Zawody objęli patronatem honorowym: burmistrz Prudnika, Franciszek Fejdych, oraz europosłanka Danuta Jazłowiecka.

– Zapraszamy serdecznie mieszkańców Prudnika na tory łucznicze. W szczególności na finały, które rozpoczną się od godz. 9.30 w niedzielę – mówi Piotr Kielec. 

Gazeta Prudnik24 jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. Sponsorami mistrzostw są: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Gmina Prudnik, Powiat Prudnicki, Danuta Jazłowiecka, ZWiK Prudnik, Kaufland Polska oraz Bank Spółdzielczy w Prudniku.

W trakcie spotkania odbędzie się również prezentacja nowo wydanej książki autorstwa Ryszarda Kaszy, opisującej dzieje klubu sportowego KS Obuwnik.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook