Prudnik24

Srebrny jubileusz „Obuwnika”

Srebrny jubileusz „Obuwnika”
06 sierpnia
11:38 2014

W piątek, 1 sierpnia, w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury uroczyście obchodzono 50-lecie powstania Klubu Sportowego „Obuwnik”. W Hotelu Olimp z tej okazji otwarta została wystawa prezentująca pamiątki i bogaty dorobek sportowy prudnickich łuczników.

Salę reprezentacyjną POK wypełnili zaproszeni goście, na czele z prezesem Polskiego Związku Łuczniczego, Zdzisławem Kozłowskim, oraz przedstawicielami władz opolskiego sportu, w tym: prezesem Opolskiej Federacji Sportu, Andrzejem Walczakiem, przewodniczącym Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, Gerardem Halamą i dyrektorem Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki przy Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, Januszem Wójcikiem. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych: gminy Prudnik – na czele z burmistrzem, Franciszkiem Fejdychem, oraz Powiatu Prudnickiego, a także Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Nie mogło zabraknąć również byłych i obecnych zawodników KS „Obuwnik”, w tym najwybitniejszych postaci: trzykrotnej uczestniczki Igrzysk Olimpijskich i wielokrotnej mistrzyni świata i Polski – Jadwigi Wilejto, a także Joanny Pawlik-Helbin – olimpijki z Seulu i  mistrzyni Polski w wieloboju indywidualnym, oraz Małgorzaty Jani-Kublickiej – akademickiej mistrzyni świata z San Diego. Młode pokolenie najlepszych zawodników reprezentowali: mistrzyni świata z hali w Rzeszowie – Milena Barakońska i Kasper Helbin – wicemistrz Europy juniorów z Ljubliany w Słowenii, oraz odnosząca coraz więcej sukcesów Karolina Farasiewicz.

Jubileuszową galę prowadzili Katarzyna Kielec i Dominik Makowski, a zaproszonych gości przywitali: prezes KS „Obuwnik”, Piotr Kielec i wiceprezes zarządu oraz trener – Kazimierz Kocik.

Na samym początku wyświetlony został film Ryszarda Kaszy, przybliżający historię 50 lat działalności KS „Obuwnik”. Goście otrzymali również wydaną na tę okazję książkę autorstwa  Ryszarda Kaszy, pt. „Obuwnik Prudnik – historia klubu” (publikację tę dofinansował Powiat Prudnicki).

Były też wspomnienia, pamiątkowe statuetki i podziękowania dla byłych i obecnych zawodników, w pierwszej kolejności dla tych najbardziej zasłużonych dla klubu, także dla sponsorów i wszystkich osób wspierających klub.

Przedstawiciele KS „Obuwnik” odebrali także liczne życzenia i prezenty z okazji jubileuszu, otrzymane od: władz Polskiego Związku Łuczniczego, opolskich związków sportowych, władz samorządowych, sponsorów i przedstawicieli zaprzyjaźnionych klubów.

– W ciągu tych 50 lat klub wykonał dużo pracy – organizacyjnej i treningowej – ale wyniki sportowe są doskonałe, czego dowody przedstawiono w zaprezentowanym filmie i opracowaniu książkowym. Obecny trener, pan Kazimierz Kocik, w przeszłości był też czołowym polskim zawodnikiem i swoje doświadczenie przekazuje młodym pokoleniom zawodników – mówił prezes Polskiego Związku Łuczniczego, Zdzisław Kozłowski

Podkreślał też znaczenie dobrej współpracy klubu z PZŁucz, a także fakt posiadania przez „Obuwnik” odpowiedniej infrastruktury do szkolenia zawodników. Wyraził podziękowania za rozpowszechnianie łucznictwa wśród dzieci i młodzieży.

W imieniu Opolskiej Federacji Sportu zawodnikom, trenerom i działaczom gratulował jej prezes Andrzej Walczak. Szczególne podziękowania skierował pod kierunkiem Jadwigi Wilejto, oraz Kazimierza Kocika. Zaznaczył wzorową współpracę klubu z OFS. W uznaniu federacji dla osiągnięć klubu przekazał pamiątkowy puchar, a także… wiaderko jabłek z własnego drzewa – dla zawodników, by mogli do nich strzelać.

Jadwiga Wilejto w imieniu wszystkich zawodników podziękowała za organizację jubileuszu, który był okazją do spotkania wielu pokoleń łuczników. Mówiła też, że w klubie realizowały się marzenia wielu zawodników. Zwracając się do obecnie startujących, im także wróżyła i życzyła wielu sukcesów. Trenerom i działaczom natomiast życzyła radości z ich pracy. Dziękowała też Ryszardowi Kaszy, za książkę zawierającą wiele wspomnień.

Na zakończenie uroczystości dla wszystkich zebranych krótki recital zaśpiewała Paulina Lulek.

Dodajmy, że z okazji jubileuszu 50-lecia KS „Obuwnik” w Hotelu Olimp otwarto wystawę prezentującą niezwykle bogaty dorobek sportowy prudnickich łuczników, w tym puchary, medale i dyplomy z wielu imprez. Ekspozycję uzupełniają pamiątki, archiwalne zdjęcia i klubowe kroniki.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook