Prudnik24

Zaproszenie: argentyńskie tango i inauguracja „Via Artistica”

Zaproszenie: argentyńskie tango i inauguracja „Via Artistica”
17 września
12:00 2014

Carlos Roulet (fot. Facebook)Już w sobotę 20 września odbędzie się oficjalne otwarcie niezależnej szkoły artystycznej „Via Artistica” i „Piano Artis Studio”. Z tej okazji szkoła zaprasza na niepowtarzalny koncert argentyńskiego tanga w wykonaniu wokalisty Carlosa Roulet, któremu towarzyszyć będzie pianistka Barbara Hortyńska-Swendrowska.

W repertuarze znajdą się najbardziej znane i popularne w Argentynie tanga klasyczne śpiewane przez Carlosa Roulet przy akompaniamencie fortepianu. Artysta, pieśniarz pochodzący z Buenos Aires, swoim stylem nawiązuje do tradycji wykonawców Złotego Wieku Tanga. Począwszy od końca lat 90. występował z wieloma znanymi orkiestrami tangowymi, w Buenos Aires, oraz na światowych festiwalach i dużych koncertach. Współuczestniczył w tworzeniu pokazów tanga, występując również w kameralnych klubach i salonach, czy na ulicy. Jest popularyzatorem tego gatunku również w Polsce, gdzie występował m.in. na Festiwalu Kultury Południa, organizowanym w Lanckoronie. O jego śpiewie pisze się, że brzmiąc z autentyczną argentyńską pasją i mocą, hipnotyzuje słuchaczy, wybrzmiewa w myślach jeszcze długo po koncercie.

Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w siedzibie „Via Artistica” przy Placu Farnym 5 (I piętro). Wstęp wolny.

 

Niezależna szkoła artystyczna „Via Artistica” i „Piano Artis Studio” oferują m.in. zajęcia muzyczne w klasach: fortepianu, śpiewu, gitary, trąbki, a także zajęcia taneczne w zakresie: tańca klasycznego, tańca towarzyskiego, orientalnego z elementami jogi. W ofercie ma również grupowe i indywidualne zajęcia teatralne oraz językowe (nauka języka hiszpańskiego i francuskiego).

Szkoła realizuje także pakiety zajęć pod nazwą: „Przedszkole Muzyczne” (rytmika, umuzykalnienie, balet), oraz „Akademia Księżniczek” (zajęcia indywidualne z instrumentu, balet, lekcje hiszpańskiego i francuskiego, umuzykalnienie i savoir-vivre). Oferta „Via Artistica” skierowana jest do dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych.

Plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook