Prudnik24

Nasi w kadrze Polski

Nasi w kadrze Polski
23 września
15:00 2014

W dniach 27 – 31 sierpnia 2014 roku w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Reprezentacja Polski złożona była z zawodników województwa opolskiego.

Pięciu zawodników z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Głogówka i jeden zawodnik z Zespołu Szkół z Głogówka reprezentowało Polskę w turnieju. Nasza reprezentacja w całym turnieju poniosła tylko jedną porażkę z zespołem z Serbii 0:2, który wygrał cały turniej. W meczu o III – miejsce nasi zawodnicy pokonali reprezentację USA 2:0, zdobywając brązowe medale. Drugie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja Niemiec z którą wygraliśmy 2:1 w meczach grupowych. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

Trenerami reprezentacji Polski byli:  Marek Muszyński – pierwszy trener oraz Sławomir Bogocz – drugi trener. Funkcję kierownik drużyny sprawowała Ewa Hałambiec.

Wręczenie medali odbyło się 30 sierpnia na uroczystym otwarciu Mistrzostw Świata w piłce siatkowej, które odbywają się w Polsce. Przy wypełnionym Stadionie Narodowym (62tys. kibiców) nasi zawodnicy odebrali puchary, które wręczył im Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Wszystkie reprezentacje obejrzały na żywo mecz otwarcia pomiędzy reprezentacjami Polski i Serbii. Dla naszych zawodników było to niesamowite przeżycie.

Oprócz udziału w turnieju nasi zawodnicy spotkali się z Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska: Sebastianem Świderski, Pawłem Papke, Piotrem Gruszką, Edwardem Skorkiem, Arturem Siódmiakiem, Michałem Olszańskim, Cezarym Pazurą i Zygmuntem Hajzerem. Wszyscy wymienieni rozegrali mecz pokazowy z zawodnikami Politechniki Warszawskiej (drużyna Plus Ligi).

W reprezentacji Polski, jako partner wystąpił prudniczanin Paweł Marczyński, który tak komentował całą imprezę.

To było coś świetnego. Nie spodziewałem się aż tak dużej i świetnie zorganizowanej imprezy. Każdy z nas czuł się jak członek reprezentacji Polski. Szkoda III miejsca, bo mieliśmy olbrzymie szanse na złoto.  Dekoracja odbyła się przy wypełnionym Stadionie Narodowym, a potem każdy z nas usiadł na trybunach. Te dzieci naprawdę cieszył się z uczestnictwa w takim projekcie.

Skład reprezentacji: M. Wesoły, M. Florian, P. Woźniak, J. Barcik, S. Kozica, D. Klepsz,   A. Gostkowska, P. Marczyński, P. Tetera, M. Cydejko, P. Himel, Ł. Noculak.

Gazeta Prudnik24 – numer 217

Reklamy

 

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook