Prudnik24

Zaproszenie na koncert

Zaproszenie na koncert
24 stycznia
18:30 2015

W najbliższą niedzielę 25 stycznia o godz. 17.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła gościnnie wystąpi Chór Mieszany Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach, pod dyrekcją Tadeusza Eckerta.

Zespół, który przed dwoma laty świętował jubileusz ćwierćwiecza, poprowadzi jego założyciel – absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, dyrygent i nauczyciel m.in. w PSM I st. w Głubczycach, a od 2002 r. także dyrektor głubczyckiego LO.

Tadeusz Eckert za swoją działalność otrzymał wiele nagród, w tym: trzykrotnie Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Kultury i Sztuki, czy Dyrektora Programu II Polskiego Radia, a także przyznane przez lokalny samorząd. Chór LO w Głubczycach zdobywał nagrody na najbardziej prestiżowych polskich i zagranicznych konkursach, w tym m.in. Grand Prix uznawanego za najważniejszy w kraju konkurs „Legnica Cantat”, wielokrotnie uczestniczył także w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a`Capella Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Bydgoszczy, zdobywając szereg laurów, w tym trzykrotnie Grand Prix. Ostatni sukces to I miejsce w X Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” w Bielsku-Białej, jaki odbył się w październiku ub.r.

Zespół koncertuje na profesjonalnych scenach muzycznych (Teatr Wielki Opery Narodowej w Warszawie, filharmonie, akademie muzyczne, uniwersytety), w 1988 występował w Rzymie przed Janem Pawłem II. W 2000 r. wystąpił m.in. na wystawie światowej „Expo 2000” w Hanowerze, a także na festiwalu młodzieży „Europa 2000” w Moguncji. Wielokrotnie koncertował na festiwalach muzycznych w Europie (m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Danii, Anglii, na Węgrzech, w Austrii, Czechach i na Ukrainie).

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook