Prudnik24

Głogówek tym razem srebrny

Głogówek tym razem srebrny
04 lutego
18:30 2015

Piłkarki Rolnika Głogówek U-18 nie obroniły tytułu futsalowego mistrza Polski wywalczonego rok wcześniej (a w sumie już trzykrotnie). W finale rozgrywanego w Gliwicach turnieju przegrały z ekipą Gol Częstochowa 0:3, która tym samym zrewanżowała się za bolesną porażkę (1:8) w meczu o taką samą stawkę w ubiegłorocznych mistrzostwach.

Trener Stanisław Dyja jeszcze przed turniejem zapowiadał, że ciężko będzie obronić zdobyty przed rokiem tytuł. Jako powody podawał przede wszystkim fakt, że kilka czołowych piłkarek wykruszyło się z drużyny z powodu przekroczenia limitu wieku, a młodsze koleżanki nie prezentują na razie tego samego poziomu.

Mimo porażki w meczu finałowym zdobycie kolejnego medalu przez nasze juniorki jest ogromnym sukcesem – skomentował dla Nowej Trybuny Opolskiej szkoleniowiec. – Jesteśmy małym ośrodkiem, a radzimy sobie z mocniejszymi kadrowo, bo solidnie pracujemy.

W fazie grupowej głogowianki gładko pokonały MOSiR Bielsk Podlaski 6-1 (bramki: Gogolin 2, Hadelko, Ejzel, Pardus, Suchanek) oraz LKS Szaflary 6-3 (bramki: Pardus 2, Hadelko, Gogolin, Ejzel, Sucha­nek). W ćwierćfinale, do którego awansowały z kompletem punktów zmierzyły się z Gimnazjum Istebna, z którym gładko wygrały 6-0 (bramki: Hadelko 2, Czartoryska, Ejzel, Gogolin, Globisz). W półfinale głogówecki zespół też nie miał ciężko i zwyciężył 4:1 z Rekordem Bielsko-Białaz po trzech trafieniach Hadelko i jednym Pardus.

Ostatnią przeszkodą był odwieczny rywal naszych piłkarek – Gol Częstochowa, którego, jak już wiemy, nie udało się pokonać. Mim to, dzielnym dziewczynom serdecznie gratulujemy!

Pełny skład Rolnika Głogówek: Jessica Ludwiczak, Aneta Glo­bisz, Karolina Gogolin, Kinga Ejzel, Ewa Duda, Iwona Dan­nhesing, Maria Hadelko, Natalia Kucharska, Kinga Pardus, Anna Suchanek, Barbara Miszuba, Natalia Lipka, Justyna Czech, Katarzyna Czartoryska.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook