Prudnik24

Unikatowy harfista wystąpił w swoim rodzinnym Prudniku

Unikatowy harfista wystąpił w swoim rodzinnym Prudniku
10 lutego
18:02 2015

W  niedzielę pierwszego lutego w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła z koncertem kolęd wystąpił urodzony w Prudniku Michał Zator. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu jest jednym z kilku zaledwie ludzi na świecie, którzy wykonują na harfie autorski repertuar uzupełniony śpiewem.

W niedzielny wieczór w programie pochodzącego z Prudnika artysty znalazły się improwizacje na tematy z najpiękniejszych kolęd (m.in. „Wśród Nocnej Ciszy” i „Cicha Noc”), połączone z autorskim repertuarem wokalno-instrumentalnym. Znalazło się miejsce także na światowe szlagiery, jak choćby słynny utwór „Hallelujah” – pop-folkową balladę napisaną przez kanadyjskiego piosenkarza i autora tekstów Leonarda Cohena, którą Michał wspaniale zinterpretował na harfie celtyckiej.

Ponieważ Michał Zator nie ogranicza się jedynie do grania, ale spełnia się także w roli wokalisty licznie zgromadzeni tego wieczoru słuchacze mieli okazję podziwiać i ten talent młodego twórcy. A skoro o talentach mowa, nadmieńmy, że muzyk swego czasu wystąpił w piątej edycji popularnego programu „Mam Talent”, emitowanego przez telewizję TVN.

Dodajmy, że utwory, jakie komponuje artysta, inspirowane są muzyką celtycką i literaturą fantasy, w tym twórczością J.R.R. Tolkiena. W swoim repertuarze Michał Zator ma również pozycje muzyki klasycznej, a także utwory inspirowane muzyką filmową.

Drugi koncert mieszkającego na co dzień w Poznaniu twórcy odbył się natomiast w poniedziałek 2 lutego w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I St. im. Karola Szymanowskiego w Prudniku. Przypomnijmy – ostatnin razem Michał wystąpił w naszym mieście w listopadzie 2011 roku – w kościele pw. św. Michała Archanioła, jak również w Prudnickim Ośrodku Kultury. Osobiście jestem ciekawy jak potoczy się dalej kariera tego wyjątkowego artysty. Czasu przed sobą ma wiele, wszak urodził się zaledwie dwadzieścia osiem lat temu.

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook