Prudnik24

Przełom komunikacyjny w Prudniku – będzie nowy most?

Przełom komunikacyjny w Prudniku – będzie nowy most?
03 marca
18:00 2015

Remont mostu na ulicy Batorego, który wedle prognoz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie się w 2016 roku, stworzy okazję do zbudowania nowej przeprawy dla ruchu samochodowego w naszym mieście. Pierwotnie na czas remontu planowano poszerzyć i otworzyć dla samochodów osobowych mostek przy ulicy Konopnickiej, jednak rozwiązanie takie nie wchodzi w grę, gdyż stwarzałoby problem komunikacyjny dla aut wjeżdżających z ul. Wiejskiej w ul. Jesionkową. Zgodnie z aktualnymi planami to właśnie na styku tych ulic miałby powstać nowy most, który służyłby prudniczanom nie tylko na czas remontu mostu na ul. Batorego, ale pozostałby już na stałe, przyczyniając się także do odkorkowania ronda przy ul. Kościuszki. Takie informacje przekazał naszej gazecie burmistrz Franciszek Fejdych.

Rozwiązanie to wiązałoby się z przebudowaniem ulicy Konopnickiej i połączeniem jej z nowym mostem.

Oczywiście trzeba by było rozmawiać z ogrodami działkowymi (droga od nowego mostu musiałaby je przecinać – przyp. red.), ale z punktu widzenia wygody ruchu drogowego i potrzeby ominięcia ronda, które jest zakorkowane w godzinach szczytu, jest to bardzo rozsądna propozycja – wyjaśnia Franciszek Fejdych. Jak dodaje, remont mostu na ul. Batorego będzie stanowił szczególne utrudnienie komunikacyjne dla mieszkańców Jasionowego Wzgórza, więc rozwiązanie to stanowiłoby ułatwienie dla tej grupy mieszkańców miasta. Co więcej – korzyści byłby odczuwalne dla wszystkich – właśnie ze względu na odkorkowanie ulicy Kościuszki.

Gdyby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sfinansowała budowę nowego prudnickiego mostu, gmina Prudnik wspomogłaby finansowo powiat przy innym ważnym przedsięwzięciu – zwiększeniu – z 15 do 30 ton – nośności mostu na ul. Nyskiej, co jest niezbędne w obliczu dodatkowych obciążeń w postaci aut ciężarowych, które pojawią się na obiekcie z chwilą remontu jego odpowiednika z ulicy Batorego.

Czy gminie uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – znaleźć rozwiązanie ułatwiające ruch samochodowy na czas remontu mostu przy ul. Batorego i jednocześnie dać Prudnikowi na stałe nową przeprawę dla samochodów osobowych? O tym przekonamy się już niebawem. Do tematu z pewnością powrócimy.

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook